۲۰ آبان ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۳
کد خبر: ۷۳۸۲۹
شورای پدافند غیرعامل منطقه آزاد اروند به ریاست سردار جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور تشکیل شد.

به گزارش پایداری ملی، سردار غلامرضا جلالی ریاست سازمان پدافند غیرعامل کشور در سفری سه روزه به استان خوزستان، صبح روز جمعه نوزدهم آبان‌ماه از طریق فرودگاه بین‌المللی آیت الله جمی آبادان، وارد منطقه آزاد اروند شد.

وی در آغاز سفر خود به منطقه آزاد اروند از بندر آبادان بازدید کرد و سپس از طریق آبراه بین‌المللی اروند وارد بندر خرمشهر شد و امکانات این اسکله تجاری را مورد بررسی قرار داد.

برگزاری نشست مشترک میان رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با مدیران بنادر آبادان و خرمشهر با محوریت پدافند غیرعامل به میزبانی بندر خرمشهر، از دیگر برنامه‌های سردار جلالی در منطقه آزاد اروند بود.

بخش دوم برنامه‌های رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در سفر به استان خوزستان، حضور در شورای پدافند غیرعامل منطقه آزاد اروند بود.

در این نشست که با حضور مدیران سازمان منطقه آزاد اروند در حوزه پدافند غیرعامل، فرمانداران، فرماندهان نظامی و دیگر اعضای شورای پدافند غیرعامل منطقه آزاد اروند برگزار شد، فرماندار آبادان شرح مختصری از مختصات جغرافیایی و ژئوپلیتیک این شهرستان در ارتباط با این حیطه ارائه کرد.

دکتر عباسپور با تاکید بر لزوم ابلاغ دستورالعمل‌های پیشگیرانه به نهاد‌ها و دستگاه‌های مرتبط با حوزه پدافند غیرعامل بیان کرد: با توجه به وجود کارخانجات استراتژیک در این شهرستان، این سازمان باید نگاه ویژه‌ای به آبادان داشته و دستورالعمل‌های ابلاغ شده به دستگاه‌ها دارای ضمانت اجرایی باشد.

عمید زاده فرماندار خرمشهر نیز این شهرستان را در حیطه تدابیر نظامی و امنیتی متوجه کمترین دغدغه دانست و گفت: تبیین سند چشم اندازی که نهاد‌ها را برای کاهش آسیب‌ها موظف سازد، مورد نیاز منطقه و شهرستان خرمشهر است.

دبیرکل پدافند غیرعامل منطقه آزاد اروند نیز با ارائه جزئیاتی از مختصات جغرافیایی و جمعیتی شهر‌های آبادان، خرمشهر و مینوشهر که در محدوده این منطقه تجاری-صنعتی واقع شده‌اند، اظهار داشت: منطقه آزاد اروند دارای موقعیت استراتژیک و راه‌های دسترسی آبی، جاده‌ای، ریلی و هوایی بوده که از صنایع متنوع نیز برخوردار است.

ابوذر سلیمان‌فر ادامه داد: تعارض قوانین مناطق آزاد و سرزمین اصلی یکی از چالش‌های منطقه آزاد اروند است که موانعی در مسیر پیشبرد اهداف تجاری و رونق بخشی به اقتصاد منطقه ایجاد کرده است.

بر اساس این گزارش، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در سفر سه روزه به خوزستان، پس از منطقه آزاد اروند از دیگر نقاط استان نیز بازدید به عمل خواهد آورد.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر