۱۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۸
کد خبر: ۷۳۷۵۸
به مناسبت هفته پدافند غیرعامل، آزمون پایداری مراکز داده در یکی از دیتاسنترهای سازمان فناوری اطلاعات ایران با حضور مدیران ارشد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجرا شد.

به گزارش پایداری ملی و به نقل از سیتنا، به مناسبت فرارسیدن هفته پدافند غیرعامل، با حضور رییس مرکز حراست و پدافند غیرعامل، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران، مانور آسیب های احتمالی قطع برق مراکز حساس و پایداری سرویس دهی، مورد آزمون قرار گرفت.

در این مانور که اعضای هیات عامل، معاونان و مدیر کل حراست سازمان فناوری اطلاعات ایران نیز حاضر بودند، فرآیند قطع برق (کات پاور)  مورد پیاده‌سازی قرار گرفت و ظرفیت‌های تولید برق اضطراری توسط ژنراتورها و مخازن سوخت بررسی و ارزیابی شد.

در آغاز این مانور، ابتدا گزارشی از وضعیت فعالیت‌ها و تراکنش‌های مرکز ملی تبادل اطلاعات برای مدعوین ارائه و سپس آزمون پایداری سرویس دهی مراکز داده در شرایط بحرانی، عملیاتی شد.گفتنی است سوم تا دهم آبان سال جاری، به عنوان هفته پدافند غیرعامل با شعار «ایران پایدار، به وسعت ایمان، به بلندای امید» نامگذاری شده است.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر