۰۶ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۱
کد خبر: ۷۳۶۶۳
همزمان با هفته پدافند غیرعامل انجام شد؛
رژه خودرویی ناوگان عملیاتی شهرداری بندر آستارا به مناسبت هفته پدافند غیرعامل و با شعار «ایران پایدار به وسعت ایمان به بلندای امید» برگزار شد.

به گزارش پایداری ملی و به نقل از ایسنا، رژه خودرویی ناوگان عملیاتی شهرداری بندر آستارا به مناسبت هفته پدافند غیرعامل با مشارکت واحدهای همکار شهرداری آستارا شامل آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری، ماشین آلات و تاکسیرانی و مهندسی و عمران برگزار شد.

در این رژه نیروهای عملیاتی شهرداری بندر آستارا توان امدادی خود را به نمایش گذاشتند. هم افزایی توان عملیاتی بخش های مختلف شهرداری در راستای خدمت رسانی مطلوب و به موقع برای کاهش تلفات در حوادث، سنجش و ارتقاء سطح آمادگی نیروها و ماشین آلات عملیاتی شهرداری بندر آستارا در مواقع بحرانی از اهداف برگزاری این رژه عنوان شد.

سید حمید موسوی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار آستارا در این رابطه در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: در بحث پدافند غیرعامل، ایمنی سازی مراکز حساس و مهم شهر، توسعه کیفی و کمی نیروی انسانی متخصص و ارتقای قابلیت بقا و حفظ شهر در شرایط بحرانی و در مقابل تهدیدها از موارد بسیار مهمی است که باید توجه ویژه به آن شود.

وی عنوان کرد: فرهنگ سازی و ایجاد باور عمومی در مورد تاثیر پدافند غیرعامل در کاهش آسیب‌پذیری و کسب امنیت پایدار در توسعه و پایدارسازی زیرساخت های حیاتی شهر از دیگر موضوعات راهبردی در حوزه پدافند غیرعامل محسوب می شود که باید به آن اهتمام جدی داشت.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۵ هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان گیلان و همسایگی کشور جمهوری آذربایجان واقع شده است.

 

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر