۳۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۸
کد خبر: ۷۳۵۸۰
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در اقدامی مهم و هوشمندانه الزام به انجام مطالعات پدافند غیرعامل در تمام طرح های توسعه بنادر این استان دیده شده است.

به گزارش پایداری ملی و به نقل از ایرنا، محمد شکیبی نسب روز یکشنبه در نشست بررسی مطالعات پدافند غیرعامل بنادر استان بوشهر با گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل اظهار کرد: نقش حمل و نقل دریایی و بنادر در زنجیره تامین بر کسی پوشیده نیست.

وی افزود: انجام بیش از ۹۰ تجارت خارجی کشور به لحاظ وزنی و بیش از ۷۵ به لحاظ ارزشی نشان از اهمیت، حساسیت و ضرورت توجه خاص به بنادر و حمل و نقل دریایی است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: به فراخور این اهمیت در ابتدا از کارکنان اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر انتظار است با حساسیت و دقت تمام ریسک های موجود در بخش ها و تجهیزات استراتژیک را شناسایی و طرح های جایگزین آنها را مشخص کنند.

شکیبی نسب ادامه داد: از حیث عملیات های خرابکارانه و حوادث طبیعی مانند سیل و طوفان باید مطالعات انجام شده در حوزه پدافند غیرعامل در زیرساخت ها و کانال های دسترسی بنادر استان لحاظ شود.

وی بیان کرد: مطالعه در حوزه پدافندغیرعامل باید به شکل کامل کاربردی باشد تا برنامه و خروجی لازم از این مطالعات استخراج و همچنین مدیریت تمام ریسک ها در آن دیده شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تاکید کرد: در تدوین مطالعات پدافندغیرعامل باید برای راهبری مدیریت تمام ریسک ها مدنظر قرار گیرد و همچنین پیش بینی تمام ریسک‌ها و طرح های جایگزین آن در صورت بروز سوانح مشخص شود.

شکیبی‌نسب ادامه داد: اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در حوزه پدافند غیرعامل مفتخر به استفاده از ظرفیت جامعه دانشگاهی است تا از این طریق تجربه ارزشمند بنادر مختلف جهان و کشور به شکلی کاربردی در بنادر استان بوشهر پیاده سازی شود.

وی گفت: فرایند تدوین مطالعات پدافندغیرعامل بنادر استان بوشهر نیز با بهره‌گیری از ظرفیت جامعه دانشگاهی اکنون در دست اقدام است.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر