۲۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۲
کد خبر: ۷۳۵۷۰
دولت هند تصمیم دارد واردات بدون محدودیت لپ تاپ و تبلت را مجاز کند. در همین راستا سیستم جدید مجوز دهی ایجاد کرده که هدف آن رصد محموله‌های سخت افزاری بدون آسیب به عرضه در بازار است.

به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر، رویترز نوشت؛ به گفته مقامات، سیستم جدید مدیریت واردات از یکم نوامبر ۲۰۲۳ میلادی اجرایی می‌شود و شرکت‌ها ملزم هستند تعداد و ارزش محموله وارداتی را ثبت کنند، اما دولت هیچ درخواست وارداتی را رد نمی‌کند و از داده‌های مذکور برای رصد استفاده می‌شود.

هدف این سیستم تضمین آن است که چنین روندی نوعی داده و اطلاعات فراهم می‌کند که برای ایجاد یک سیستم دیجیتال معتبر مورد نیاز است.

هندوستان در سوم آگوست رژیم دریافت مجوز برای واردات لپ تاپ و تبلت را وضع کرد، اما به سرعت و پس از انتقاد دست اندرکاران صنعت و همچنین دولت آمریکا آن را به تعویق انداخت. این برنامه به دولت اجازه می‌داد درخواست‌های واردات را رد و همزمان برای تمام محصولات مجوز صادر کند.

تصمیم جدید هندوستان به سود تولیدکنندگان جهانی لپ تاپ مانند دل، اچ پی، اپل و لنوو است.

ارزش واردات دستگاه‌های الکترونیکی و نرم افزاری که شامل لپ تاپ، تبلت و رایانه‌های شخصی می‌شود، در بازه آوریل تا آگوست سال جاری میلادی به ۳۳.۶ میلیارد ددلار رسید که ۸ درصد بالاتر از سال قبل است.

به گفته یک مقام مسئول ممکن است هندوستان پس از سپتامبر ۲۰۲۴ میلادی براساس داده‌های جمع آوری شده تصمیم به انجام اقدامات بیشتری بگیرد.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر