۱۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۴
کد خبر: ۷۳۵۰۴
قیاس ۱۸ روز ابتدای پاییز امسال و سال گذشته؛
سخنگوی صنعت آب ایران گفت: در ۱۸ روز ابتدای پاییز، میزان خروجی آب از سدهای کشور نسبت به سال گذشته ۲۲ درصد افزایش داشته که همچنان نشانگر افزایش میزان تأمین مصارف از محل سدها است.

به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر، فیروز قاسم‌زاده سخنگوی صنعت آب در گفت‌وگو با شبکه خبری آب ایران با اشاره به وضعیت مخازن سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری تا ۱۸ مهر ماه اظهار کرد: ورودی سدهای کشور از ۰.۵۰ میلیارد متر مکعب در سال گذشته به ۰.۶۶ میلیارد متر مکعب افزایش یافته است که نشان از رشد ۲۴ درصدی ورودی سدهای کشور دارد.

سخنگوی صنعت آب ایران درباره خروجی سدهای کشور نیز گفت: خروجی سدهای کشور از ۱.۲۵ میلیارد مترمکعب در سال آبی گذشته به حجم ۱.۵۳ میلیارد مترمکعب رسیده است که همچنان نشانگر افزایش میزان تأمین مصارف از محل سدها نسبت به سال گذشته است.

قاسم‌زاده با بیان اینکه کل حجم آب موجود در مخازن سدهای کشور در تاریخ ۱۸ مهر ۱۴۰۲ معادل ۲۰.۷۸ میلیارد مترمکعب بوده است، گفت: این میزان، در مدت مشابه سال گذشته ۱۸.۳۷ میلیارد متر مکعب بوده است.

وی گفت: این میزان، معادل ۴۲ درصد پرشدگی است و نشان می‌دهد که حجم آب موجود در سدهای کل کشور ۱۳ درصد نسبت به سال گذشته بیشتر است.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر