۰۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۱
کد خبر: ۷۳۳۹۸
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وزش باد و رگبار و رعد و برق در برخی استان‌ها و کاهش ۵ تا ۸ درجه‌ای دما در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل خبر داد.

به گزارش پایداری ملی به نقل از ایسنا، صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: طی روزهای یکشنبه و دوشنبه(۹ و ۱۰ مهر) در شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، برخی نقاط استان‌های اردبیل، گیلان و ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر، بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد رخ می‌دهد. دوشنبه در برخی نقاط استان‌های کردستان و کرمانشاه نیز افزایش ابر و بارش پراکنده دور از انتظار نیست.

وی افزود: سه‌شنبه (۱۱ مهر) در مناطقی از آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل رگبار و رعد و برق و وزش باد، گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. این شرایط چهارشنبه(۱۲ مهر) در شمال غرب، بخش‌هایی از غرب استان‌های ساحلی دریای خزر و ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز و پنجشنبه(۱۳ مهر) در شمال غرب استان‌های ساحلی دریای خزر، بخش‌هایی از شمال شرق و ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز ادامه دارد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در اردبیل و استان‌های ساحلی خزر ۵ تا ۸ درجه سانتیگراد کاهش دما انتظار می‌رود.

وی افزود: از دوشنبه تا چهارشنبه برای مناطقی از غرب، مرکز و و دامنه‌های جنوبی البرز و پنجشنبه علاوه براین مناطق در بخش‌هایی از شمال شرق و شرق در بعضی ساعات وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در ادامه گفت: از بعد از ظهر امروز تا آخر هفته خلیج فارس و روزهای چهارشنبه و پنجشنبه دریای خزر مواج خواهد شد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۱۰مهر) صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۲۸ درجه سانتیگراد و روز سه‌شنبه ( ۱۱مهر) کمی ابری، در بعضی ساعت‌ها وزش باد شدید با احتمال گرد و خاک با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۹ و ۱۰ مهر) اهواز با دمای ۴۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۳ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان کشور هستند.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر