۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۷
کد خبر: ۷۳۳۷۴
خزانه داری آمریکا پیام‌های خصوصی کارمندان شرکت‌های وال استریت در واتس اپ، سیگنال و ... را در یک تحقیق گسترده بررسی می‌کند.

به گزارش پایداری ملی، به نقل از خبرگزاری مهر، رویترز نوتش؛ به گفته منابع آگاه، رگولاتور خزانه داری آمریکا هزاران پیام متعلق به کارمندان چند شرکت سرمایه گذاری بزرگ را جمع آوری کرده است. به این ترتیب تحقیق درباره استفاده کارمندان شرکت‌های وال استریت از پیام رسان‌های خصوصی گسترده‌تر می‌شود.

پیش از این نیز کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) طی تحقیقی درباره استفاده شرکت‌های وال استریت از واتس اپ، سیگنال و دیگر پیامرسان‌های تایید نشده از موسسات خواسته پیام‌های کارمندان را بررسی کنند.

تحقیق دو ساله درباره نقض احتمالی قوانین ثبت سوابق، در مرحله نخست دلالان سهام را هدف قرار داد و رگولاتور‌ها جریمه‌هایی بیش از ۲ میلیارد دلار برای شرکت‌های خاطی وضع کردند.

این درحالی است که رسانه‌ها گزارش داده اند تحقیقات ارتباطی «خارج از کانال SEC» به مشاوران سرمایه گذاری گسترش یافته و بررسی هزاران پیام کاربران که قبلا گزارش نشده بود را در بر می‌گیرد. این امر تشدید تحقیقات را نشان می‌دهد.

یکی از منابع آگاه در این باره گفت: این امر ریسک‌ها را افزایش می‌دهد. هرچه اطلاعات بیشتری در اختیار SEC قرار گیرد اوضاع بدتر می‌شود.

در جدیدترین مرحله تحقیقات از چند شرکت مشاوره سرمایه گذاری، SEC خواستار پیام‌های موجود روی دستگاه‌های خصوصی یا اپلیکیشن‌های کارمندان در نیمه نخست ۲۰۲۱ میلادی شده که در آن‌ها درباره کسب و کار بحث شده است. این بخش از تحقیقات گروهی از کارمندان از جمله مدیران ارشد را در بر گرفته است.

مدیران ارشد شرکت‌ها موبایل‌های شخصی و دستگاه‌های دیگرشان را در اختیار کارفرما یا وکلایشان قرار داده اند تا یک کپی از آن‌ها تهیه شود. پیام‌های حاوی موضوعات کاری نیز به SEC ارائه شده است.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر