۳۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۵
کد خبر: ۷۳۱۶۱
مجری و دبیر شورای راهبری توسعه شبکه ملی اطلاعات گفت: در ششمین کنفرانس زیر ساخت اطلاعاتی کشور تکالیفی که در شبکه ملی اطلاعات در نظر گرفته شده بررسی می‌شود.

به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر، علی اصغر انصاری، معاون وزیر ارتباطات و مجری و دبیر شورای راهبری توسعه شبکه ملی اطلاعات در کنفرانس زیر ساخت اطلاعاتی کشور که امروز صبح در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد گفت: این کنفرانس ششمین کنفرانسی است که تحت عنوان زیر ساخت شبکه اطلاعاتی تشکیل شد و برخی مطالعات در این کنفرانس رونمایی می‌شود. اهدافی برای این کنفرانس در نظر گرفته شده است که یکی از این اهداف نمایش دستاورد و توانمندی‌های بخش خصوصی است.

وی با اشاره به اینکه با دعوت از سیاست گذاران و تصمیم گیرنده‌ها سعی داریم در این فرصت دو روزه هماهنگی‌های لازم را انجام دهیم افزود: در این کنفرانس تکالیفی که در شبکه ملی اطلاعات در نظر گرفته شده مورد گفتگو قرار می‌گیرد. یکی از موارد بحث سهم اقتصاد دیجیتال است که تاثیرات زیادی در زیر ساخت اطلاعاتی خواهد داشت.

انصاری ادامه داد: در این کنفرانس همچنین چالش‌ها و موانع توسعه را بررسی می‌کنیم. مراکز داده غیر اقتصادی وجود دارند که دولت مداخله کرده و سطح مداخله را بررسی می‌کنیم و در این رابطه اگر بخواهیم مراکز داده ایجاد کنیم موضوع مهم برق است که چگونه می‌توان برق این مراکز را تأمین کرد.

وی همچنین به دیگر اهداف برگزاری کنفرانس زیر ساخت اطلاعاتی کشور اشاره کرد و گفت: هدف از برگزاری این کنفرانس هماهنگی و همرسانی بازیگران و ذی‌نفعان مختلف زیست‌بوم زیرساخت اطلاعاتی از تجهیزات فعال و غیرفعال مراکز داده گرفته تا فراهم‌کنندگان انواع خدمات ابری در کشور و تلاش برای رفع مشکلات پیش روی صنعت است.

انصاری در پایان گفت: نظام ممیزی و رتبه‌بندی مراکز داده و خدمات ابری، برنامه توسعه و فرصت‌های سرمایه‌گذاری مراکز داده و خدمات ابری، بومی‌سازی مراکز داده و خدمات ابری از جمله محور‌های این کنفرانس دوروزه هستند.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر