۲۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۵
کد خبر: ۷۳۱۰۵
یک سازمان ایمنی سایبری آمریکا چالش های مربوط به زیرساخت احراز هویت و شناسایی ابر رایانش محوری را بررسی می کند. همچنین دامنه بررسی ها به مایکروسافت و سیستم ایمیل رایانش ابری آن نیز می رسد.

به گزارش پایداری ملی به نقل از مهر ، این بررسی شامل نشتی اخیر اطلاعات درمایکروسافت می شود که به سرقت ایمیل سازمان های دولتی منجر شد.

«هیئت بررسی ایمنی سایبری» این اقدام را انجام می دهد و طی فرایند مذکور هدف گیری های خطرناک در محیط های ابر رایانشی را بررسی می کند.

آلیخاندرو مایورکاس وزیرامنیت داخلی آمریکا در بیانیه ای در این باره گفت: سازمان هایی در تمام سطوح برای ارائه سرویس هایشان به مردم آمریکا به ابر رایانشی اتکا دارند. به همین دلیل باید نقاط ضعف این فناوری را درک کنیم.

بررسی مذکور در حالی انجام می شود که سناتور ران وایدن در ماه جولای از کمیسیون فدرال تجارت آمریکا، آژانس امنیت سایبر و زیر ساخت و وزارت دادگستری خواسته بود تا پس از هک مایکروسافت، درباره این شرکت اقدامی انجام دهند.

پس از آنکه آشکار شد هکرهایی از سوی چین نیمی از کلید های رمرگذاری شده مایکروسافت را در اختیار دارند و از یک باگ در رمزگذاری برای دسترسی به پلتفرم ایمیل شرکت در بستر ابر رایانشی استفاده می کنند، این شرکت با فشارهای مضاعفی روبرو شد.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر