۱۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۸
کد خبر: ۷۳۰۷۹
وزیر بهداشت در دیدار رییس سازمان پدافند غیر عامل کشور:
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نشست مشترک با رییس سازمان پدافند غیرعامل با بیان اینکه پیشبرد اهداف حوزه سلامت مستلزم مشارکت بین‌بخشی است، از آمادگی این وزارتخانه با همه ظرفیت‌های موجود برای همکاری با سازمان پدافند غیرعامل به منظور تأمین و ارتقای سلامت مردم خبر داد.

به گزارش پایداری ملی به نقل از دکتر بهرام عین‌اللهی در نشست مشترک با سردار دکتر غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه پیشبرد اهداف حوزه سلامت مستلزم مشارکت بین‌بخشی است، از آمادگی این وزارتخانه با همه ظرفیت‌های موجود برای همکاری با سازمان پدافند غیرعامل به منظور تأمین و ارتقای سلامت مردم خبر داد.

وزیر بهداشت با اشاره به تکلیف وزارت بهداشت برای اجرای برنامه‌های حوزه پدافند غیرعامل، عنوان کرد: سلامت، حوزه گسترده‌ای است که هر یک از سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی در ارتقای آن نقش دارند و پیشبرد اهداف این حوزه با مشارکت و همکاری جمعی امکان‌پذیر است.

وی از فعالیت ۶۷ دانشگاه علوم پزشکی، ۱۵۰ هزار تخت بیمارستانی، ۲۲ هزار عضو هیات علمی و ۸۵۰ مرکز تحقیقاتی به عنوان بخشی از ظرفیت‌های وزارت بهداشت یاد و بر اهمیت استفاده از ظرفیت‌های یاد شده در مسیر پدافند غیرعامل تاکید کرد.

وزیر بهداشت، تشکیل ستاد پدافند غیرعامل وزارت بهداشت با هدف برنامه‌ریزی و انجام تخصصی امور در این حوزه را لازم برشمرد و تأکید کرد: مصوبات این ستاد، برای معاونت‌ها و زیرمجموعه‌های وزارت بهداشت، لازم الاجراست.

دکتر جعفر میعادفر رئیس کمیته پدافند غیرعامل وزارت بهداشت نیز در این نشست گفت: اقدامات پدافند غیرعامل وزارت بهداشت در ۴ حوزه اصلی شامل رصد و پایش، پیش‎پیش بینی و پیشگیری، ایجاد آمادگی و پاسخ به تهدیدات حوزه سلامت، تعریف شده است.

وی رصد و پایش بیماری در کشور و جهان، تهیه پایگاه داده ‎بیماری‌های نوپدید حوزه سلامت، ارزیابی مخاطرات و تهیه نقشه‎ رخداد‌های کشور، ارزیابی و پایش مستمر دانشگاه و سازمان‎ زیرمجموعه در قالب برنامه عملیاتی ستاد پدافند غیرعامل، اجرای ماده ۶۵ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، تدوین استاندارد‌های اعتباربخشی پدافند اورژانس پیش بیمارستانی، ارتقای سطح دانش و مهارت مدیران و کارشناسان نظام سلامت در زمینه مدیریت تهدیدات با برگزاری کارگاه‌های تخصصی را از جمله اقدامات کمیته پدافند غیر عامل وزارت بهداشت بر شمرد. ‎ ‎

گزارش خطا
برچسب ها: 73075 73074
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر