۰۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۵
کد خبر: ۷۳۰۱۱
رگولاتور ارشد وال استریت قوانین جدیدی برای شرکت‌های فعال در بورس وضع و آن‌ها را ملزم کرده رویداد‌های هک را فاش کنند.

به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر، رویترز نوشت؛ به گفته مقامات چنین اقدامی کمک به عموم سرمایه گذاران برای مقابله با افزایش هزینه‌ها و حملات سایبری است.

همچنین ۵ عضو کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به پیشنهادی رای دادند که کارگزاران ومعامله گران بورس را ملزم می‌کند تضاد منافع در استفاده از هوش مصنوعی هنگام تبادل اوراق بهادار را کنترل کنند. یکی از دلایل چنین اقدامی رویداد‌هایی در سال ۲۰۲۱ میلادی بود. مقامات در آن زمان متوجه شدند مشاوران و دلالان رباتیک از هوش مصنوعی و ویژگی‌های مشابه بازی رایانشی برای انگیزش کاربران به خرید و فروش استفاده کردند.

قانون حاکمیت سایبری جدید شرکت‌ها را ملزم می‌کند تا هرگونه نشت سایبری را ظرف چهار روز پس از تشخیص جدی بودن آن برای سرمایه‌گذاران فاش کنند. همچنین شرکت‌ها باید به طور دوره‌ای تلاش‌های خود برای شناسایی و مدیریت تهدید‌های فضای سایبری گزارش دهند.

این مقررات نخستین بار در مارس ۲۰۲۲ میلادی پیشنهاد شد و بخشی از تلاش وسیع‌تر کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا برای مقاوم‌تر کردن سیستم‌های مالی در برابر سرقت اطلاعات، فروپاشی سیستم و نفوذ سایبری به حساب می‌آید.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر