۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۲
کد خبر: ۷۲۷۳۴
یک شرکت دانش‌بنیان با تولید دارو‌های بیولوژیک دامی، گامی در راستای خودکفایی و تامین نیاز صنعت دامی کشور به این فرآورده‌های راهبردی برداشته است.

به گزارش پایداری ملی به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، ذکریا زینالی مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان با اشاره به فعالیت این شرکت دانش‌بنیان در مسیر تولید فرآورده‌های دارویی و بیولوژیک دامی گفت: با توجه به اهمیت نوآوری در تولید دارو‌های پیشرفته با فناوری بالا و ضرورت عدم وابستگی به فناوری‌های خارجی در حوزه‌های راهبردی از جمله دارو و مواد بیولوژیک، بر آن شدیم در راستای کاهش ارزبری و تحقق شعار خودکفائی کشور، در مسیر تولید و تجاری‌سازی دارو‌های دانش‌بنیان گام برداریم.

این فعال حوزه دانش‌بنیان، با اشاره به اهمیت و کاربرد محصولات تولیدشده در حوزه پیش گیری و درمان سریع‌تر، هدفمندتر و ایمن‌تر برخی بیماری‌های خطرناک و اپیدمیک دام و طیور کشور، عنوان کرد: مخاطبان این محصولات دانش‌بنیان شامل دامداران و مرغداران کشور، کلینیسین‌ها و دامپزشکان، کلینیک‌ها و بیمارستان‌های دام و طیور، داروخانه‌های دامپزشکی و حوزه بهداشت و درمان حیوانات خانگی هستند.

وی با تاکید بر این‌که هیچکدام از محصولات دارویی دانش بنیان ثبت شده این شرکت به سبب فناوری، کیفیت، تاثیرگذاری سریع‌تر و ماندگاری طولانی، مشابه داخلی و حتی خارجی ندارد، افزود: نتایج کارآزمایی‌های موفق و آزمایشات دقیق، نشان دهنده پایداری بلند مدت این محصولات است.

زینالی با بیان این‌که واردات نمونه‌های مشابه، از کانال‌های غیر رسمی و گاهی با کیفیت پائین صورت می‌گیرد، ادامه داد: واردات غیر قابل کنترل این محصولات به حدی است که تنها در یکی از موارد ارزبری آن بالغ بر ۶ میلیون دلار در سال نیز رسیده است. تولیدات این شرکت دانش‌بنیان بر پایه دانش بومی و با تکیه بر تولید داخلی و ظرفیت موجود می‌تواند ارزبری این محصولات را به حداقل ممکن برساند.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان، با اشاره به قیمت تمام‌شده پایین‌تر محصولات نسبت به نمونه‌های خارجی عنوان کرد: قیمت تمام شده محصولات ساخت داخل گاهی به حدود ۶۶ درصد قیمت آن‌ها می‌رسد و از همه مهم‌تر رضایتمندی مصرف کنندگان است.

زینالی درباره اشتغال ایجاد شده در این شرکت دانش‌بنیان بیان کرد: در کل با تولید انبوه این محصولات به صورت مســتقیم ۵۴۱ نفر در بخش‌های مختلف کارخانه و به صورت غیر مستقیم و با در نظر گرفتن صنایع مرتبط ۶۶۰ نفر در این ارتباط مشغول به‌کار شده اند.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر