۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۵
کد خبر: ۷۲۶۸۱
نشریه آلمانی در گزارشی فاش کرد شرکت تسلا متعلق به ایلان ماسک نتوانسته از داده‌های مشتریان، کارمندان و شرکای تجاری اش محافظت کند.

به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر، رویترز نوشت؛ «هندلزبلات» (Handelsblatt) همچنین اعلام کرده است: ۱۰۰ گیگابایت از اطلاعات محرمانه آن توسط یک افشاگر فاش شده است.

سخنگوی سازمان ناظر بر حفاظت داده‌ها در هلند (Autoriteit Persoonsgegevens به اختصار AP) در این باره گفت: ما از گزارش نشریه آلمانی مطلع و مشغول بررسی آن هستیم.

دفاتر تسلا در اتحادیه اروپا در این کشور قرار دارند.

البته سازمان هلندی مذکور از اظهار نظر بیشتر درباره آنکه تحقیقی در این باره آغاز شده یا خیر، خودداری کرد. سازمان حفاظت از داده ایالت براندنبورگ آلمان این اطلاعات را به همتای خود در هلند اعلام کرده بوده است.

نشریه آلمانی هندلزبلات درگزارش خود نوشته بود تسلا به مقامات هلند درباره نشتی اطلاعات اطلاع داده، اما سخنگوی AP اعلام کرد اطلاعی ندارد که شرکت گزارشی در این زمینه ارائه کرده است یا خیر.

دفتر حفاظت از داده در ایالت براندنبورگ آلمان این نشتی را عظیم اعلام کرد. داگمار هارتگه افسر حفاظت از داده‌ها در این ایالت گفت: من سابقه چنین نشتی عظیمی را به خاطر ندارم.

به گفته او پرونده نشتی اطلاعات به مقامات هلندی ارائه شده و آن‌ها در صورت صحت اتهامات وظیفه دارند اقدامی انجام دهند. مقامات هلندی چند هفته فرصت دارند تا درباره این پرونده تصمیم گیری کنند.

فایل‌های افشا شده شامل بیش از ۱۰۰ هزار نام کارمند فعلی، شماره تامین اجتماعی مدیر ارشد اجرایی تسلا (ایلان ماسک) همراه آدرس ایمیل خصوصی، شماره تماس، دستمزد کارمندان، اطلاعات بانکی مشتریان و جزئیات محرمان تولید است.

چنین نشتی اطلاعاتی خلاف قوانین GDPR اتحادیه اروپا است و در صورتیکه اثبات شود، تسلا با جریمه‌ای تا ۴ درصد فروش سالانه خود روبرو می‌شود که مبلغ آن ممکن است به ۳.۲۶ میلیارد یورو برسد.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر