۰۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۷
کد خبر: ۷۲۶۷۸
معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما گفت: پیام جمهوری اسلامی ایران باید تا دورترین نقاط پایتخت شنیده شود و بر همین اساس باید تمام هم و غم خود را برای سیگنال‌رسانی صد درصدی در کشور به کار بگیریم.

به گزارش پایداری ملی، حسن عابدینی معاون امور استان‌های صدا و سیما در آیین افتتاح پروژه‌های تلویزیونی و فنی صدا و سیمای البرز که در باشگاه میلاد شهرداری کرج برگزار شد، با اشاره به ترسیم چهارچوب تحول در صدا و سیما، گفت: در مدیریت جدید و در این چهارچوب، دو موضوع هویت محوری و عدالت‌گستری به عنوان عناصر محوری درنظر گرفته شده است.

عابدینی افزود: هویت محوری یعنی اینکه ما در ایران اسلامی شاهد فرهنگ‌ها، خرده فرهنگ‌ها، آداب و سنن و زبان و لهجه‌های مختلف هستیم و بر همین اساس یکی از وظایف صدا و سیما در این دوره این است که همه این‌ها در قاب رسانه دیده شوند و معتقدیم که سهم این حوزه گسترده باید هم در آنتن ملی و هم استانی به قدر کفایت دیده شود و در این مسیر حرکت کنیم.

وی ادامه داد: در حوزه عدالت گستری هم معتقدیم که پیام جمهوری اسلامی ایران باید تا دورترین نقاط پایتخت شنیده شود و بر همین اساس باید تمام همّ و غم خود را برای سیگنال‌رسانی صد درصدی در کشور به کار بگیریم.

وی در ادامه با بیان اینکه البرز یکی از استان‌های منحصر به فرد کشور است؛ گفت: این استان هم در دوران دفاع مقدس و هم آخرین اغتشاشات که همه کفر، یهود و نصارا و... یک جنگ احزاب بر ضد انقلاب اسلامی تدارک دیده بودند در دوره دفاع مقدس شهید فهمیده اقدامی کرد که هنوز بر تارک فرهنگ دفاع مقدس می‌درخشد در دوران اغشاشات هم خون شهید عجمیان توانست بر همه سرمایه‌گذاری که دنیای کفر ضد جمهوری اسلامی تدارک دیده بود غلبه کند.

علی صادق مقدسی مدیرکل صدا و سیمای البرز هم در این مراسم با بیان اینکه قطعاً آنچه که تاکنون انجام شده در قبال شایستگی‌های مردم شریف استان بسیار ناچیز است؛ گفت: از خداوند می‌خواهم که این تلاش جمعی بتواند رضایت مردم استان را فراهم کند.

وی افزود: همکاران ما هم از جهت سخت افزاری و هم محتوایی هم‌صدا هستند تا با کار جهادی و آینده نگری و تصمیم‌گیری‌های مبتنی بر دانش وظایف خود را به نحو احسن انجام دهند.

صادق مقدسی با بیان اینکه البرز به عنوان شبکه توسعه محور و پیشرفت مدار کمک حال مدیران استان است؛ افزود: قطعا ما به تأسی از مدیران ارشد رسانه ملی این دولت را فرصت مغتنمی برای مردم می‌دانیم و حتماً مدیران جهادی را ارج می‌نهیم و در راستای امیدآفرینی و خنثی کردن امیدسوزی قدم خواهیم برداشت.

وی ادامه داد: باید در مورد مدیریت جهادی همواره به یکدیگر تذکر دهیم. در این بخش نیازمند یک ادبیات مشترک درباره مدیریت جهادی هستیم اگر قرار است رفتار خود را انطباق دهیم باید به هم تذکر دهیم تا نصب العین شود. مصداق این موضوع را در گذشته داشتیم؛ دفاع مقدس در خصوص مدیریت جهادی الگوی بسیار خوبی است که در دنیا زبانزد شده است به طوری که با امکانات کم نتایج حداکثری رقم می‌خورد. همه باید دقت کنیم به ویژه در دستگاه‌های اجرایی این را لحاظ کنیم. در این میان هستند کسانی که با مدیریت جهادی میانه‌ای ندارند و بهتر است خودشان کار را آسان و جایگاه مسئولیت را ترک کنند.

علیرضا شریفی معاون فنی صدا و سیما هم در این مراسم با بیان اینکه معاونت توسعه و فناوری خدمتگزار مراکز و زیرساخت اصلی سازمان صدا و سیما است؛ گفت: در چرخه تولید تا انتشار محتوا، اولین حلقه‌ای که مخاطب مشاهده می‌کند فرستنده است. بر همین اساس و به دلیل اهمیت و شرایط خاص، از زیرساخت انتشار زمینی برای پوشش سیگنال‌های رادیو و تلویزیون استفاده می‌کنیم.

وی با بیان اینکه در دنیا نقاط کم پوشش به وسیله ماهواره سیگنال رسانی می‌شود، افزود:، ولی ما به دلیل تجربه تحریم‌های ماهواره‌ای سال ۱۳۸۶ از سوی پدافند غیرعامل موظف شدیم که به تمام نقاط به صورت زمینی سیگنال‌رسانی کنیم.

وی ادامه داد: امروز ۵۱ پروژه در لایه‌های مختلف از جمله سیگنال رسانی تا تولید محتوا و بستر‌های فرستنده در استان البرز با ۲۰ میلیارد تومان منابع استانی و سفر ریاست جمهوری رونمایی و افتتاح می‌شود.

شریفی خاطرنشان کرد: صدا و سیما یار دوازدهم همه بخش‌های کشور است. همانطور که سایر دستگاه‌ها به مناطق محروم آب، برق، گاز و ... می‌رسانند؛ صدا و سیما هم به این مناطق سیگنال رسانه ملی انتقال می‌دهد.

وی افزود: نگاه ما فراجناحی و فراسازمانی است تا بتوانیم خدمت بیشتری به استان‌ها داشته باشیم.

وی در پایان گفت: در البرز ۹۴ ایستگاه داشتیم که ۷۴ ایستگاه دیجیتال شد و هشت نقطه دیگر اگر اضافه شود؛ البرز به مرز پوشش ۱۰۰ درصدی سیگنال نزدیک می‌شود.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر