۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۸
کد خبر: ۷۲۶۳۲
کتاب «معماری و مدیریت امنیت شبکه ملی سایبری با رویکرد راهبردی» نوشته رضا تقی‌پور انوری نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس منتشر شد.

به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری خانه ملت، کتاب معماری و مدیریت امنیت شبکه ملی سایبری با رویکرد راهبردی نوشته رضا تقی‌پور انوری نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، محمود خالقی‌دخت و مهراب رامک، منتشر شد.

کتاب «معماری و مدیریت امنیت شبکه ملی سایبری با رویکرد راهبردی» در 5 فصل تنظیم شده که هر یک ناظر به تعاریف، اصول، چارچوب‌ها و نیازمندی‌های شبکه ملی سایبری است.

انتشار کتاب«معماری و مدیریت امنیت شبکه ملی سایبری با رویکرد راهبردی»


در بخشی از پیشگفتار کتاب مذکور چنین آمده است:

فناوری اطلاعات و ارتباطات در سال‌های اخیر با سرعت سرسام‌آوری در حال پیشرفت بوده و سایر فناوری‌ها را به نحوی تحت تاثیر قرار داده است. این دو فناوری ابتدا به صورت مستقل از هم رشد کردند، ولی در ادامه روند توسعه امتزاج این دو، سبب ظهور یکی از حوزه‌های عظیم ارتباطات بشری یعنی اینترنت و سایر شبکه‌های ارتباطی مشابه گردید که بستر مناسبی را برای نقل و انتقال اطلاعات فراهم ساخته و فضای جدیدی را در عرصه بین المللی بنا نهاد.

در فضای مزبور که از آن با عنوان فضای سایبر یاد می‌شود، فعالیت‌های گوناگونی از قبیل اطلاع رسانی، داده‌ورزی، ارائه خدمات، مدیریت و کنترل و ارتباطات، از طریق سازوکارهایی الکترونیکی و مجازی انجام می‌پذیرد.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر