۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۷
کد خبر: ۷۲۵۶۳
وضع ایمنی ساختمان‌های بلندمرتبه تجاری، مسکونی و درمانی شهر سمنان با حضور سرپرست اداره کل پدافند غیرعامل استانداری سمنان مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری فارس، اسماعیل طحان، سرپرست اداره کل پدافند غیرعامل استانداری سمنان در دیدار با مدیرعامل و کارشناسان مرتبط سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان با اشاره به برخی نکات کلیدی، تخصصی، نگرانی‌ها و ملاحظات در زمینه اتفاقات احتمالی از جملهبلایای طبیعی یا مواردی که با دخالت انسان محتمل است، اظهار کرد: بر سر جان مردم با هیچ‌کس تعارف نداریم و به عبارتی خط قرمز اداره کل پدافند غیرعامل استانداری، پاسداری از تمامی ارزش‌های موجود در سیاست‌های کلی پدافند غیرعامل کشور است.

وی اضافه کرد: حتی کوچک‌ترین صدمه به مردم در هر عنوان (جان، مال، ساختمان و ...) را که در شرح وظایف ما باشد، به عنوان گران‌ترین خسارت یاد کرده و رصد لحظه‌ای تهدیدات در حوزه ایمنی و ... توسط سازمان آتش‌نشانی را خواستار شد.

رضا رهایی، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان نیز در این جلسه به بیان گزارشی از وضع ایمنی ساختمان‌های بلندمرتبه تجاری، مسکونی و درمانی شهر سمنان پرداخت.

همچنین مقرر شد با توجه به رسالت اصلی سازمان پدافند غیرعامل در پیش‌بینی‌های اطمینان‌بخش پیرامون حفاظت و مراقبت از جان مردم و سرمایه‌های ملی و استانی و شهری، به صورت مستمر و مصداقی، در خصوص ساختمان‌های بلندمرتبه دارای مشکلات پدافندی و ایمنی، جلسات و تصمیم‌گیری لازم صورت گیرد.

تابستانی بدون قطعی برق مستلزم مشارکت همگانی

اسماعیل طحان، سرپرست اداره کل پدافند غیرعامل استانداری سمنان همچنین در دیدار با حسینی‌نژاد، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان ضمن تشکر از تلاش‌های شبانه‌روزی مدیریت و کارکنان شرکت توزیع در برقراری پایدار شبکه برق، پیرامون نکات پدافندی تولید، نگهداری و توزیع صنعت برق مطالبی را عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان نیز با توجه به در پیش بودن فصل گرم گزارشی از اقتضائات مدیریت بهینه مصرف انرژی و تمهیدات شرکت توزیع نیروی برق استان در وضعیت‌های مختلف ارائه کرد و مشارکت همگانی را جهت سپری شدن بدون قطعی برق در تابستان سال جاری خواستار شد.

اقدامات حاکمیتی، ساخت و استفاده از نیروگاه‌های خورشیدی، فرهنگ‌سازی در مورد صرفه‌جویی و مشوق‌های متنوع برای مشترکان کم‌مصرف و. از جمله دیگر مواردی بود که در این دیدار مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر