۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۵
کد خبر: ۷۲۵۵۷
رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح گفت: امروز نشانه‌های جدیدی از تغییر موازنه قدرت از غرب به شرق دیده می‌شود و باید تأکید کرد که آینده متعلق به منطقه ما و آسیاست.

به گزارش پایداری ملی به نقل از روابط عمومی ستادکل نیرو‌های مسلح، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران که روز گذشته در صدر یک هیئت عالی‌رتبه نظامی به عمان سفر کرده است، پیش‌ازظهر امروز دوشنبه با دریاسالار عبدالله بن خمیس الرئیسی رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح این کشور دیدار کرد.

سردار باقری در این دیدار ضمن تشکر از مهمان‌نوازی همتای عمانی خود، از حمایت‌ها و کمک‌های مسئولان عمان به‌ویژه سلطان این کشور در قبال جمهوری اسلامی ایران تقدیر و این روابط را نشان‌دهنده عمق برادری و به‌جاآوردن حق همسایگی عنوان کرد.

رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح، منطقه خلیج فارس و غرب آسیا را یکی از حساس‌ترین مناطق جهان دانست و گفت: این منطقه طی سال‌های اخیر محل زورآزمایی آمریکایی‌ها نیز بوده است که سعی داشتند خودشان را به‌عنوان حاکم مطلق، به جهان و منطقه تحمیل کنند.

وی تصریح کرد: امروز نشانه‌های جدیدی از تغییر موازنه قدرت از غرب به شرق دیده می‌شود و باید تأکید کرد که آینده متعلق به منطقه ما و آسیاست.
سردار باقری با بیان اینکه طی روز‌های آینده، همایش بزرگ نظم جدید جهانی با حضور مقامات چند کشور ازجمله عمان در تهران برگزار خواهد شد، افزود: روابط میان دو کشور ایران و عمان روابطی ممتاز، دوستانه، گرم و صمیمی است و ما معتقدیم امنیت مرز‌های دریایی میان دو کشور باید تقویت شود و ما آماده‌ایم یک برنامه مشترک درخصوص اقدامات اطلاعاتی و گشت‌های مشترک خصوصاً در حوزه مقابله با مواد مخدر داشته باشیم.

رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح همکاری‌های دفاعی میان دو کشور ایران و عمان را رو به جلو و با پیشرفت سریع توصیف کرد و گفت: ازجمله این همکاری‌ها، تمرین‌های مشترک برای برقراری امنیت دریایی و انجام رزمایش‌های دریایی است و ما از کشور عمان دعوت می‌کنیم در رزمایش‌های مرکب بین‌المللی دریایی نیز شرکت کند.

وی خاطرنشان کرد: نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی در حوزه‌های مختلف به خودکفایی رسیده است و ما می‌توانیم با تعامل و ارتباط در حوزه‌های تجهیزاتی، آموزشی و عملیاتی، همکاری‌های بیشتری با کشور عمان داشته باشیم.

سردار باقری همچنین در بخش پایانی سخنان خود، مسئله فلسطین را یکی از اساسی‌ترین مسائل برای جمهوری اسلامی ایران و دنیای اسلام خواند و گفت: امروز رژیم اشغالگر صهیونیستی از سوی همه جوامع تحت فشار قرار دارد و ما شاهد یک دوگانگی در حاکمیت آن‌ها هستیم.

دریاسالار عبدالله بن خمیس الرئیسی رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح عمان نیز در این دیدار، انجام سفر‌هایی از این دست را قوام‌بخش روابط میان دو کشور دانست و گفت: ما همگی فرزندان یک منطقه هستیم و ازاین‌رو منافع خود را بهتر از دیگران درک می‌کنیم و معتقدیم با اتحاد و همبستگی کشور‌های منطقه می‌توان امنیت منطقه را تأمین کرد.

دریاسالار رئیسی ضمن ابراز خوشحالی از بهبود روابط میان دو کشور ایران و عربستان، این موضوع را یکی از راه‌های جلوگیری از مداخله کشور‌های بیگانه و نیز ارتقای امنیت منطقه خواند.

وی با تصریح به اینکه منافع بیگانگان در بروز و ظهور مشکلات و اختلافات میان کشورهاست، اضافه کرد: یقیناً رسیدن به توافق جامع به‌دلیل تفاوت دیدگاه‌ها کار آسانی نیست، اما برخی اختلافات نباید دستاویزی برای مداخله بیگانگان شود.

وی در پایان، توان جمهوری اسلامی ایران در حوزه نظامی و پیشرفت‌ها و دستاورد‌های دفاعی ایران را مایه خوشحالی و خرسندی عنوان کرد.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر