۱۲ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۲
کد خبر: ۷۲۳۲۹
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ تمهیدات ترافیکی پلیس راهور در روز "طبیعت" را تشریح کرد.

به گزارش پایداری ملی، سردار محمدحسین حمیدی؛ رئیس پلیس راهور تهران بزرگ ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات مردم روزه‌دار به نکات مهمی در خصوص تردد‌های شهروندان و مسافران نوروزی شهر تهران اشاره و تمهیدات و محدودیت‌های تردد را بیان کرد.

وی گفت: بر اساس سنت دیرینه و کهن ایرانیان، همه ساله شهروندان تهرانی در روز سیزدهم فروردین که به روز طبیعت مشهور است، به منظور گردش و تفریح به دامان سبز طبیعت مانند پارک ها، تفرجگاه‌ها و گردشگاه‌های عمومی داخل و اطراف شهر عزیمت می‌کنند. از طرفی با توجه به وضعیت خاص سال ۱۴۰۲ و قرار داشتن روز مذکور در ماه مبارک رمضان، احتمال تغییر زمان حضور شهروندان در نشانگاه‌های موصوف متصور بوده به نحوی که شاهد حضور گسترده آنان در زمان بعدازظهر و یا افطار خواهیم بود.

حمیدی ادامه داد: بنابراین پلیس راهور فاتب با پیش بینیِ این موضوع اقدام به پوشش ترافیکی مناسب در معابر پیرامونی تفرجگاه‌ها، پارک‌ها و بوستان‌های سطح شهر تهران از جمله پارک‌های چیتگر، سرخه حصار، یاس فاطمی و... کرده است.

رئیس پلیس راهور تهران گفت: این تمهیدات ترافیکی به منظور برقراری نظم و ایمنی ترافیکی و سهولت حرکت در معابر و تقاطع‌های پیرامون تفرجگاه‌های شهر تهران، انضباط بخشی پارک حاشیه‌ای معابر شهر تهران به ویژه معابر پیرامونی پارک‌ها و بوستان‌ها و جلوگیری از گره‌های ترافیکی در محدوده‌های هدف و همچنین کنترل تردد‌های منتهی به تفرجگاه‌ها انجام می‌شود.

وی گفت: تردد تمامی کامیون‌ها و تریلر‌ها باستثناء وسایل نقلیه حامل مواد سوختی و مواد غذایی فاسد شدنی در تمامی معابر شهر تهران از ساعت ۶ الی ۲۴ در روز‌های شنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ و یکشنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۱/۱۳ ممنوع است.

توصیه‌های رئیس پلیس راهور در روز طبیعت

حمیدی گفت: پلیس راهور با تخلفات حادثه ساز رانندگان که خط قرمز پلیس است در این روز به جد برخورد می‌کند علاوه بر این و تیم‌های پلیس راهور تهران بزرگ در این روز به محض مشاهده تخلفاتی از جمله جابجایی و حمل مسافر بیش از ظرفیت همچنین سوار کردن مسافر در صندوق عقب اتومبیل، اضافه بار روی باربند و اطاق بار، سوار کردن مسافر و اطفال در سمت چپ راننده و جابجایی مسافر در قسمت بار وانت ها، ضمن اعمال قانون از حرکت این وسایل جلوگیری به عمل خواهند آورد.

وی به راکبین موتورسیکلت توصیه کرد با سرعت مجاز و از سمت راست در معابر حرکت کنند و از حرکت و تردد دسته جمعی پرهیز کنند و برابر ظرفیت مجاز تردد و حتما خود و سرنشین از کلاه ایمنی استفاده کنند.

رئیس پلیس راهور تهران گفت: حرکت با دنده عقب در بزرگراه‌ها ممنوع است، رانندگان به تابلوی هدایت مسیر توجه بیشتری کنند چراکه پلیس راهور با این تخلف به صورت جد برخورد می‌کند.

حمیدی بیان کرد: در روز طبیعت تمامی همکاران بنده در معابر حضور دارند و طرح‌های ترافیکی مقطعی برقرار می‌کنند که نیاز به همکاری شهروندان و رانندگان دارد و از تمامی رانندگان تقاضا می‌شود با پلیس راهور مستقر همکاری لازم را داشته باشند.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر