۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۸
کد خبر: ۷۲۲۶۲
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:
زارع‌پور گفت: همکاران ما در شرکت ارتباطات زیرساخت که مرز اینترنت بین‌المللی را در اختیار دارند روزانه هزاران حمله سایبری را شناسایی و دفع می‌کنند.

به گزارش پایداری ملی به نقل از دفاع پرس، «عیسی زارع‌پور» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به آمادگی زیرساخت‌های کشور برای مهار و مقابله با تهدیدات سایبری اظهار داشت: تمام تلاشمان این است که امنیت زیرساخت‌های ارتباطی و اطلاعاتی کشور را متناسب با تهدیدات موجود فراهم کنیم.

عیسی‌پور تصریح کرد: همکاران ما در مرکز ماهواره وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که وظیفه تأمین امنیت زیرساخت‌های ارتباطی بخشی از وزارتخانه‌ها را دارد، شبانه روز تلاش می‌کنند تا مشکلی ایجاد نشود یا اگر ایجاد شد به سرعت مرتفع شود. درواقع این مرکز همه آسیب‌پذیری‌ها را کشف می‌کند و به دستگاه‌ها اطلاع می‌دهد تا از بروز مشکلات جلوگیری کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در بودجه سال ۱۴۰۲ هم برای اولین بار بندی پیش‌بینی شده است که برای اولین بار بودجه‌ای برای امن‌سازی زیرساخت‌های ارتباطی دستگاه‌های دولتی اختصاص پیدا کند، بر این اساس دستگاه‌های دولتی مکلف شدند یک الی دو درصد از بودجه خود را صرف امن‌سازی زیرساخت‌های ارتباطی‌شان کنند.

وی با بیان اینکه ان‌شالله سال آینده شاهد تقویت ایمنی زیرساخت‌های ارتباطی کشور باشیم، خاطرنشان کرد: همکاران ما در شرکت ارتباطات زیرساخت که مرز اینترنت بین‌المللی را در اختیار دارند روزانه هزاران حمله سایبری را شناسایی و دفع می‌کنند، دشمن قطعاً در این حوزه بیکار نمی‌نشیند، اما همکاران ما هم هوشیار هستند به لطف خدا ابزار‌های کافی را در اختیار دارند تا بتوانند حملات سازمان‌یافته و غیر سازمان‌یافته را در بخش‌های مختلف دفع کنند.

زارع‌پور در پاسخ به این سوال که آیا اختلال‌های امثال ویروس استاکس‌نت مجدداً تکرار می‌شود؟ بیان داشت: طی ده سال گذشته که تکرار نشده است، اتفاقات بسیار زیادی رخ داده است که وزارت ارتباط آن‌ها را مهار کرده است، اما به لطف خدا زیرساخت‌هایمان از امنیت خوبی برخوردار هستند.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر