۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۶
کد خبر: ۷۲۲۵۵
وزیر ارتباطات در حاشیه جلسه هیات دولت:
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اتصال پیام رسان‌های «بله» و «ایتا» به یکدیگر تا پایان سال خبر داد و گفت: اینکه پیام رسان‌های داخلی توانسته اند روزانه میزبان چند ده میلیون کاربر باشند، اتفاق بزرگی است و در گذشته چنین تجربه‌ای وجود نداشته که ما باید از آن حمایت کنیم که این مسیر تداوم پیدا کند.

به گزارش پایداری ملی به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزار اتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع‌پور، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران گفت: تست‌های ارتباط متقابل پیام رسان‌های انجام شده و تا پایان سال این اتفاق به صورت عمومی رخ می‌دهد و در نسخه جدیدی که منتشر می‌شود، پیامرسان‌های ایتا و بله متصل می‌شوند و امکان ارسال پیام میان آن‌ها برقرار می‌شود.

زارع پور با اشاره به قابلیت‌های پیامرسان‌های داخلی همچون تماس صوتی و تصویری با کیفیت، امکانات ویژه برای کسب و کارها، استتوس (وضعیت) و ... گفت: قابلیت‌های پیام رسان‌های داخلی روز به روز افزایش خواهد یافت و بعضی از پلتفرم‌های داخلی هم اکنون قابلیت‌های بهتری از پلتفرم‌های خارجی دارند.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه ممکن است در روند فعالیت پیام رسان‌های داخلی گاهی اشکالی هم رخ دهد، تصریح کرد: بطور کلی روند فعالیت پیام رسان‌های داخلی رو به رشد است و اینکه آن‌ها توانسته اند روزانه میزبان چند ده میلیون کاربر باشند، اتفاق بزرگی است و در گذشته چنین تجربه‌ای وجود نداشته و در همین چند ماه بوجود آمده است که ما باید از آن حمایت کنیم که این مسیر تداوم پیدا کند.

زارع پور تصریح کرد: در پیام رسان و در سکو‌های داخلی مشکل خاصی نداریم، اما شاید بصورت مقطعی اختلالی بوجود بیاید که طبیعی است. سکو‌های داخلی و پیام رسان ها، حاصل تلاش جوانان متخصص و شرکت‌های دانش بنیان داخلی هستند و از نزدیک شاهدم که شبانه روز تلاش می‌کنند تا بتوانند بهترین‌ها را برای مردم فراهم کنند و ما نیز در کنارشان هستیم و هر ظرفیتی در وزارت ارتباطات از قبیل سخت افزار، پهنای باند و زیرساخت لازم باشد برای آن‌ها فراهم می‌کنیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید آیا تلفن همراه شما بدون فیلتر است، گفت: خیر خط من هم مانند سایر مردم است.

وزیر ارتباطات در مورد اختلال امروز صبح اینترنت توضیح داد: در جلسه هیات دولت بودم و به من گزارش دادند اختلالی در اینترنت به وجود آمده است. اختلالی مقطعی به مدت حدود ۱۵ دقیقه ناشی از وجود مشکل در زیرساخت‌های یکی از اپراتور‌ها بود که برطرف شد.

وی با رد ادعای حمله سایبری افزود: قطعی در اینترنت نداشتیم و اختلال به وجود آمده ناشی از افت ترافیک بود.

زارع پور در ادامه با بیان اینکه به دنبال این هستیم که سرعت اینترنت را در استان‌های مختلف ۳۰ تا ۴۰ برابر بیشتر کنیم، تصریح کرد: از زمانی که طرح فیبر نوری برای منازل و کسب و کار‌ها آغاز شده، سرعت ۸۰۰ تا ۹۰۰ مگابیت بر ثانیه‌ای به مشترکین ارایه شده است و امیدواریم این سرعت‌های چند صدمگابیت بر ثانیه‌ای را بتوانیم به همه مردم عزیزمان ارائه کنیم.

وزیر ارتباطات درباره تصویب موادی از آیین نامه حمایت از کسب و کار‌های اقتصاد دیجیتال در قانون برنامه سال آینده گفت: دولت بدنبال حمایت از کسب و کار‌های اینترنتی است و آیین نامه آن را در آبان ماه به تصویب رساند. یکی از بند‌های آن معافیت مالیاتی برای کسانی که سابقه مالیاتی نداشتند و بخشودگی‌های مالیاتی برای کسانی که سابقه مالیاتی داشتند که توسط رییس سازمان مالیاتی کل کشور ابلاغ شد. در قانون بودجه ۱۴۰۲ نیز تبدیل به قانون شد که همین معافیت‌ها بخشودگی‌ها به مدت دو سال برقرار باشد.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر