۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۸
کد خبر: ۷۲۲۵۴
معاون استاندار خراسان جنوبی خبرداد
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی از برگزاری مانور قطع برق دستگاه‌های مهم خدمات رسان در سال آینده خبر داد.

به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر، سید محمد رضا طالبی امروز در پنجمین جلسه پدافند غیرعامل استان گفت: منابع آب خراسان جنوبی با دو رویکرد جمعیتی و نقاطی که دور از حوزه جمعیتی است، باید در اولویت قرار گیرند تا ایمن سازی مخازن اجرایی شود.

وی با اشاره به این که تهدید‌های انسان ساختی در سطح جوامع انسانی وجود دارد و هیچ جامعه‌ای نیست که تحت تهدیدی نباشد و برای به حداقل رساندن این تهدید‌ها از یک سری امکانات و روش‌ها بدون استفاده از سلاح دفاعی استفاده می‌شود که انجام این کار از جمله راهکار‌های پدافند غیر عامل است.

به گفته وی با استفاده از روش‌های پدافند غیرعامل هزینه‌های مالی و انسانی و خسارات به حداقل می‌رسد لذا باید از دو اصل پراکندگی و مکان‌یابی درست به خوبی استفاده کنیم.

معاون استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: برای بهره‌گیری هرچه بیشتر از روش‌های پدافند غیر عامل باید یک سری تجهیزات و امکانات را برای این منظور فراهم کنیم.

طالبی تاکید کرد: با فراهم شدن این تجهیزات از به وجود آمدن مشکلاتی در این خصوص جلوگیری می‌شود تا با استفاده از راهکار‌های جایگزین در هر مورد از آسیب‌های احتمالی جلوگیری شود.

وی افزود: در حوزه اعتبارات ملی و استانی هر سال در قانون بودجه یک درصد از اعتبارات هر دستگاه برای ایجاد زیرساخت در حوزه پدافند اختصاص می‌یابد.

طالبی پیشنهاد کرد با برقراری هماهنگی توانیر با وزارت نیرو زمینه دیدار استاندار با وزیر نیرو و بنیاد مستضعفان برای رفع موارد مربوط به سیکل ترکیبی استان انجام شود.

ارائه عملکرد سالانه توسط رؤسای کمیته‌ها و کارگروه‌ها در راستای ابلاغ برنامه مورد نظر به شورای پدافند استان تا ۱۵ فروردین سال آینده، تأمین و تداوم حداقل آب مورد نیاز گلخانه‌های استان در راستای اجرای نهضت گلخانه‌ها به استناد مصوبه شورای توسعه و برنامه‌ریزی استانداری از جمله مصوبات این جلسه بود.

همچنین مصوب شد طرح مطالعاتی پدافند غیر عامل مخازن سوخت استان مورد بازنگری قرار گیرد و گزارش آن در جلسه آینده این شورا ارائه شود.

توجه به ملاحظات امنیتی در ایام تعطیلات نوروز از شبکه‌های آب، برق، گاز و صدا و سیما و دیگر تجهیزات خدماتی توسط مدیران هر دستگاه انجام شود از دیگر مصوبات این جلسه بود.

همچنین در این جلسه مراقبت‌های لازم برای جلوگیری از تهدیدات احتمالی در مجموعه‌های مورد نظر از دیگر مصوبات این جلسه بود. در پایان این جلسه از صدا و سیما، آموزش و پرورش و شرکت آب و فاضلاب استان به عنوان دستگاه‌های برتر در حوزه پدافند غیرعامل استان تجلیل شد.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر