۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۶
کد خبر: ۷۲۲۳۵
وزارت اطلاعات:
وزارت اطلاعات با صدور اطلاعیه‌ای از کشف شبکه‌ها و تجهیزات خرابکاری برای عملیات در شب چهارشنبه آخر سال (چهارشنبه‌سوری) خبر داد.

به گزارش پایداری ملی، وزارت اطلاعات با صدور اطلاعیه‌ای از کشف شبکه‌ها و تجهیزات خرابکاری برای عملیات در شب چهارشنبه آخر سال (چهارشنبه‌سوری) خبر داد و در عین حال از مردم خواست ضمن حفظ هوشیاری کامل در شب‌های منتهی به چهارشنبه آخر سال و مراقبت از فرزندان خود، موارد مشکوک را به ستاد خبری وزارت اطلاعات به شمار ۱۱۳ گزارش کنند.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

به استحضار ملت شریف ایران میرساند؛ به دنبال دریافت اطلاعات معتبر در خصوص وجود توطئه‌های چندگانه‌ای برای انجام اقدامات تروریستی و خرابکارانه در شب‌های منتهی به چهارشنبه‌ی آخر سال، سربازان گمنام امام زمان (عج) در روز‌های گذشته با بکارگیری انواع شیوه‌های ردیابی اطلاعاتی، امنیتی و فنی، موفق به شناسایی و بازداشت چندین تیم تروریستی و کشف انواع مواد و ابزار‌های انفجاری، نارنجک‌های دستی و خمپاره‌های دست ساز شدند. از جمله تیم‌های بازداشت شده و مواد انفجاری مکشوفه میتوان به موارد ذیل اشاره نمود:

۱- شناسایی و بازداشت تیم ۲۱ نفره از عناصر وابسته به گروهک تروریستی منافقین در تهران شامل تعدادی از عوامل سابقه دار گروهک، زندانیان آزاد شده‌ی منافقین و عوامل عملیاتی آماده انجام اقدامات تروریستی. متهمین بازداشت شده اقدامات خرابکارانه‌ای همچون آتش زدن اموال عمومی، به ویژه اتوبوس‌ها در چهارراه‌های شلوغ و تخریب اموال خصوصی و پرتاب خمپاره‌های دست ساز را در برنامه داشتند.

۲- شناسایی و بازداشت یک هسته‌ی وابسته به گروهک‌های تروریستی منافقین و شبکه‌ی همکار آن در مشهد مقدس و کشف تعداد ۳۰۰ نارنجک دست ساز (سه راهی انفجاری) که برای استفاده در شب چهارشنبه‌ی آخر سال فراهم شده بودند. ضمناً همه عناصر دستگیر شده دارای سابقه‌ی حضور مؤثر در اغتشاشات خیابانی پاییز گذشته هستند و علاوه بر تولید نارنجک‌های دستی پیش گفته، تعداد فراوانی کوکتل مولوتف تولید و انبار نموده و برنامه‌هایی برای ایجاد راهبندان‌های مصنوعی، حمله به مراکز خاص و انجام خرابکاری طراحی کرده بودند.

۳- کشف تعداد ۱۶۲ نارنجک دست ساز، بیسیم و مقادیر فراوانی مواد اولیه‌ی تولید نارنجک در یکی از شهر‌های غرب کشور و دستگیری عوامل اصلی تهیه‌ی مواد پیش ساز بمب در آن شهرستان و مرتبطین آن‌ها در تهران.

۴- شناسایی کارگاه دیگری در یکی از شهر‌های غرب کشور که علاوه بر تهیه، انبار نمودن و فروش غیرقانونی مواد منفجره، به تولید انبوه برخی مواد انفجاری می‌پرداخت. در این کارگاه انواع مواد پیش ساز و خط تولید کامل بمب‌های دستی مستقر بود که عناصر اصلی بازداشت، مواد پیش ساز بمب ضبط و کارگاه توقیف شد.

۵- کشف دو کارگاه تولید بمب‌های دستیِ دارای ترکش در یکی از استان‌های شمالغرب کشور و بازداشت عامل اصلی و تعدادی از همکاران وی. علاوه بر آن مقادیر فراوانی مواد شیمیایی پیش ساز بمب، مواد محترقه و بمب‌های بزرگ آماده انفجار و تجهیزات کارگاهی مرتبط نیز کشف و توقیف شد. اگرچه عوامل اصلی این پرونده از عناصر بومی استان فوق الاشاره هستند، اما با متهمین متعددی در استان‌های غربی، شرقی و پایتخت کشور در ارتباط بودند که کلیه‌ی مرتبطین آن‌ها شناسایی شده، تعدادی بازداشت و تعداد دیگری فعلاً تحت نظر قرار گرفته اند.

۶- گروهک تروریستی منحله‌ی دمکرات اقدام به اعزام تیمی با هدفِ خرابکاری در شب چهارشنبه‌ی آخر سال نموده بود که بلافاصله مورد رصد سربازان گمنام قرار گرفت و اعضای آن پیش از هر اقدامی بازداشت شدند. همچنین ۱۰ محموله‌ی نظامی شامل سلاح‌های کمری، نارنجک، مقادیر زیادی فشنگ و خشاب و اقلامی برای انجام جنگ روانی در شب چهارشنبه‌ی آخر سال کشف و ضبط گردید.

در پایان متذکر می‌گردد که گرچه با کشف کارگاه ها، مواد و تجهیزات انفجاری و دستگیری عناصر تروریستی فوق الاشاره، ضربات سهمگینی بر تشکیلات، نفرات و برنامه‌های تروریست‌ها وارد آمد، با این حال ضرورتِ رعایت حداکثری ملاحظات امنیتی در شب‌های پیشرو همچنان مورد تأکید میباشد. تروریست‌ها در ادامه‌ی جنگ ترکیبی و اغتشاشات پاییز گذشته و ناکامی سناریوی مرکزی خویش، اکنون شدیداً به دنبال آسیب رسانی به مردم و انتساب اقدامات جنایتکارانه‌ی خود به حافظان نظم و امنیت کشور هستند؛ لذا جان برکفان بینام و نشان ملت بزرگ ایران اعلام می‌نمایند که همچون همیشه با تمام توان خود به ایفای وظایف خویش می‌پردازند و در رویارویی با تروریسم صهیونیستی، قاطع و کوبنده عمل خواهند کرد. همچنین از مردم فهیم و بابصیرت نیز تقاضا دارند ضمن هوشیاری کامل در شب‌های منتهی به چهارشنبه آخر سال و مراقبت از فرزندان خود، در عین حال موارد مشکوک را به ستاد خبری وزارت به شماره ۱۱۳ گزارش نمایند.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر