۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۸
کد خبر: ۷۱۹۷۸
استاندار آذربایجان غربی:
استاندار آذربایجان‌غربی گفت: مرکز پایش گسل و زلزله نگاری بصورت مستقل در شهرستان خوی ایجاد می شود.

به گزارش پایداری ملی به نقل از ایسنا، محمدصادق معتمدیان ۱۴ بهمن ماه در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان افزود: مرکز بزرگ پدافند غیر عامل چند منظوره در شهرستان خوی ایجاد می شود.

وی با اشاره به توزیع بیش از ۳۰ هزار دستگاه چادر در مناطق زلزله زده خوی، افزود: ۷۰ کمپ و اردوگاه اسکان اضطراری با تجهیز همه امکانات ایجاد شده است و به منظور ارائه خدمات به صورت متمرکز، اردوگاه های اسکان اضطراری به یکصد اردوگاه افزایش می یابد.

استاندار آذربایجان غربی گفت: توزیع مواد غذایی به صورت مداوم انجام‌ می شود و مشکلی از بابت تامین سوخت نیز در منطقه وجود ندارد.

معتمدیان با بیان اینکه در اسکان اضطراری، تمامی نهادهای حمایتی، نظامی، انتظامی، بسیج و نیروهای جهادی حضوری فعال دارند، گفت: کمک های مردمی بسیار پررنگ بوده و از مردمی که به صورت خودجوش به میدان آمده اند قدردانی می کنم.

وی با بیان اینکه بنیاد مسکن ارزیابی واحدهای آسیب دیده را انجام داده و جمع بندی های لازم انجام گرفته است، اظهار کرد: با اخذ مصوبه در هیات دولت و تامین اعتبار، روند بازسازی با سرعت آغاز می شود و از نظرات کارشناسی در حوزه زمین شناسی استفاده می کنیم.

معتمدیان گفت: علیرغم اقدامات قابل توجه برای خدمت به مردم، رسانه های معاند با سیاه نمایی، خدمات انجام شده را زیر سوال می برند.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر