۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۹
کد خبر: ۷۱۹۷۶
اورژانس مرجع بیمارستان کوثر سمنان با سرمایه‌گذاری ۷۰ میلیارد تومان با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استاندار سمنان و جمعی از مسوولان افتتاح شد.

به گزارش پایداری ملی به نقل از ایرنا، اورژانس مرجع بیمارستان کوثر سمنان با مساحت سه‌هزار و ۷۰۰ مترمربع روز شنبه در چهارمین روز دهه فجر انقلاب اسلامی و همزمان با ولادت حضرت امام علی (ع) به بهره‌برداری رسید.

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی دانشگاه علوم پزشکی سمنان در حاشیه بهره‌برداری از اورژانس مرجع بیمارستان کوثر اظهار کرد: با توجه به گستردگی مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم‌پزشکی استان و قرار گرفتن این خطه در مسیر مسافران و زایران حرم رضوی، ساخت و راه اندازی یک اورژانس مرجع برای خدمت‌رسانی مطلوب و سریع‌تر به مردم استان، مسافران و زایران امام رضا(ع) در این منطقه ضروری است.

داریوش پهلوان افزود: سال ۱۳۹۹ با حضور جمعی از مسوولان کشوری، استانی و شهرستانی در ضلع جنوبی مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی کوثر سمنان طرح ساخت اورژانس مرجع آغاز شد.

وی با بیان اینکه اورژانس مرجع کوثر از لحاظ وسعت و به روز بودن منحصر به فرد و از فضای آلودگی زدایی استفاده شده است، ادامه داد: سازه این بنا با رعایت اصول پدافند غیرعامل طراحی و ساخته شد و با داشتن فضای آلودگی زدایی شیمیایی و میکروبی، دارای فضاهای درمانی و تشخیصی شامل ۲ اتاق عمل، رادیولوژی، ۶ تخت احیای قلبی ریوی، اتاق گچ‌گیری، کلاس های آموزشی و ۷۹ تخت است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی سمنان اظهار امیدواری کرد که با پذیرش بیماران، مصدومان حوادث ترافیکی و مراجعان در این بخش، یکی از دغدغه های بحق و مهم مردم استان سمنان رفع شود.

افتتاح بیمارستان ۶۴ تختخوابی امام رضا (ع) میامی، افتتاح درمانگاه رضوی، بازدید از ساختمان بلوک زایمانی بیمارستان بهار شاهرود، افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت خانخودی بیارجمند شاهرود، افتتاح مرکز اورژانس بیمارستان کوثر سمنان و دیدار چهره به چهره با مردم سمنان، از جمله برنامه‌های سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استان سمنان است.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر