۲۶ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۱
کد خبر: ۷۱۸۱۵
فرمانده دفاع سایبری فرانسه هشدار داد کشورهای اروپایی که رصد شبکه‌های خود را به آمریکا سپرده‌اند خودشان را در معرض جاسوسی واشنگتن قرار داده‌اند.

به گزارش پایداری ملی به نقل از فارس، ژنرال «اِمریک بونمِزون»، فرمانده دفاع سایبری فرانسه به کشور خودش و کشورهای اروپایی هشدار داد با سپردن وظیفه نظارت بر شبکه‌های خود به تیم‌های سایبری آمریکایی خودشان را در خطر جاسوسی‌های واشنگتن قرار داده‌اند.

به نوشته روزنامه فرانسوی «لوموند»، نگرانی این ژنرال فرانسوی در حالی مطرح شده که آمریکا به دنبال اجرای عملیات نظامی روسیه در اوکراین دست به تقویت نیروهای سایبری اش در کشورهای خارجی زده است.

بونمزون در یک نشست مطبوعاتی هفتگی اظهار کرد، افزایش فعالیت تیم های دفاع سایبری آمریکا در شبکه‌های اروپایی‌ها باعث «به وجود آمدن پرسشهایی» شده است.

بر اساس گزارش این روزنامه فرانسوی، این ژنرال ماه گذشته میلادی در یک نشست کمیته دفاعی مجلس ملی فرانسه، عملیات‌های آمریکایی‌ها را «نسبتا تجاوزگر» خوانده است.

او اضافه کرد، متحدان واشنگتن در صورت سپردن شبکه‌های حساس خود به کارشناسان سایبری آمریکا خود را در معرض خطر جاسوسی‌های احتمالی آنها قرار داده‌اند. او هشدار داد، تیم‌های آمریکایی به لحاظ نفوذ «پا را فراتر از محدوده خود می‌گذارند».

به گزارش «راشاتودی»، این فرمانده دفاع سایبری فرانسه بیان داشت: «این نیروها محافظت می‌کنند اما حضور آنها همراه با خدمتگذاری به دستگاه دیپلماسی است.»

اظهارات این ژنرال فرانسوی نشان می‌دهد متحدان خود آمریکا که همواره دم از به اصطلاح «پایبندی به نظم مبتنی بر قوانین» می‌زنند اعتمادی به تعهدات ظاهرا دفاعی بین خودشان هم ندارند.

طبق اعلام فرماندهی سایبری ارتش تروریستی آمریکا، یک کشور شریک با آمریکا می‌تواند درخواست بدهد تیم‌های این فرماندهی  در شبکه‌های کشور میزبان عملیات‌های «شکار صرفا دفاعی تهدید» اجرا کنند.

فرماندهی سایبری ارتش تروریستی آمریکا طبق آنچه که در وبسایتش نوشته، تا ماه اوت 2022 یک چنین عملیات‌هایی را در 18 کشور شامل استونی، لیتوانی، مونته‌نگرو، مقدونیه شمالی و اوکراین به اجرا در آورده است.

این فرماندهی سایبری در ماه نوامبر اعلام کرد، «بزرگترین تیم شکار تهدید خود تا کنون» را برای کمک به اوکراین در حوزه رصد فعالیت‌های «خرابکارانه» به خدمت گرفته است.

در بیانیه این واحد نوشته شد: «اگرچه این تیم شکار تهدید دیگر در اوکراین استقرار ندارد فرماندهی سایبری آمریکا متعهد به ادامه حمایت از اوکراین و دیگر متحدان آمریکا با استفاده از تیم‌های مشترک آمریکا و حمایت از صحنه اروپا است.»

پایان پیام/م

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر