۲۴ دی ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۲
کد خبر: ۷۱۷۹۶
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور عنوان کرد
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید براینکه در جنگ شناختی دشمن امید و اعتماد اجتماعی را هدف قرار داده است، گفت: عبور از فتنه‌های پیچیده و ترکیبی که نیازمند بصیرت فاطمی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پایداری ملی، به مناسبت سالروز میلاد با سعادت بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامیداشت مقام والای زن «همایش بصیرت فاطمی» با حضور سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، حجت‌الاسلام عبدالعلی گواهی رئیس عقیدتی سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح، مسئولان و کارکنان سازمان و خانواده های ایشان در سالن شهید طهرانی مقدم سازمان پدافند غیرعامل برگزار شد.

سردار جلالی در این همایش ضمن تبریک فرارسیدن سالروز ولادت حضرت زهرا (س) و امام خمینی(ره) به نکاتی درباره حوادث اخیر کشور پرداخت و گفت: شرایط کنونی، لزوم توجه و آگاهی نسبت به شرایط کشور و انقلاب اسلامی و تکالیفی که در مواجهه با توطئه دشمنان برعهده داریم را پیش از پیش ضرورت می‌بخشد.

ولنگاری مدیریتی دولت روحانی در فضای مجازی یکی از زیرساخت‌های فتنه ۱۴۰۱ بود

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه در بررسی حوادث اخیر نیازمند جریان شناسی تحولات و رخدادها هستیم، اظهار داشت: تحلیل های بسیاری در مورد علل بروز این حوادث وجود دارد. اما مهم این است که این تحلیل ها بدون در نظر گرفتن نقش دشمن و جنگ پیچیده و شناختی که علیه ملت ایران به راه انداخته است، ساده اندیشی است.

سردار جلالی افزود: منکر مشکلات و کاستی‌ها نیستیم اما اصلاح امور باید در یک فضای منطقی مطرح و انتقادات در جهت اصلاح امور پیگیری شود.

وی با بیان اینکه دشمنان با بهره‌گیری از ابزارهای رسانه و سایر ابزارها مانند شبکه های اجتماعی بر حوزه ذهن و فکر و باور مردم متمرکز شده و به دنبال تغییر باور و ذهنیت هستند، توضیح داد: نگاه سهل اندیشانه برخی مسئولان در دولت گذشته در موضوع شبکه های اجتماعی، فضایی را برای اجرای توطئه ها در اختیار دشمنان قرار داد و وضعیتی که امروز در زمینه انتشار خبرهای دروغ و حقیقت شاهد هستیم نتیجه همان به حال خود رها کردن این فضا است.

باید ابزارهای جنگ مدرن شناختی را بشناسیم

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به جنگ مدرن و تغییر فضای نبرد خاطرنشان کرد: در چنین شرایطی باید ابزارهای این جنگ مدرن را بشناسیم.

وی با اشاره به لزوم آگاهی و شناخت از صف‌آرایی شکل گرفته از سوی دشمن در این جنگ شناختی، افزود: باید بدانیم که دشمن کیست، کجاست و ما کجا ایستاده ایم. در این صورت است که می‌توانیم راهبرد درستی در مواجه با تهدیدات اتخاذ کنیم.

در جنگ شناختی میدان جنگ، ذهن و باور و فکر است

به گفته رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در جنگ شناختی، میدان جنگ، ذهن و باور و فکر مردم است و ابزار آن شبکه های اجتماعی است.
سردار جلالی با اشاره به اینکه درصد زیادی از حوادث اخیر تمام شده و دشمن تلاش بسیار زیادی می‌کنند که این غائله را به شکل های مختلفی ادامه دهند، افزود: اعتراف دشمن به شکست در غائله اخیر به معنای پایان اقدامات او علیه ما نیست و باید همواره مراقب بود.

سردار جلالی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ، راهبرد مقابله با این جنگ شناختی را جهاد تبیین عنوان کرد و افزود: اگر بخواهیم در این جنگ پیروز شویم و این فتنه را مهار کنیم باید جهاد تبیین را در دستور کار خود قرار دهیم.

سردار جلالی شناسایی و تبیین راهبردهای دشمن و همچنین بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی را از مولفه های جهاد تبیین برشمرد و افزود: باید اهداف و ارزش های انقلاب اسلامی را بازتعریف و شناسایی کنیم.

ارتقا سواد رسانه ای از جمله مولفه هایی بود که رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور به آن اشاره کرد و توضیح داد: یادگیری و ارتقای سواد رسانه ای بسیار حائز اهمیت است. ضمن اینکه دولت هم باید زیرساخت‌هایی را فراهم کند که استفاده از فضای مجازی با حفظ منافع ملی، سلامت و اسلامیت تامین شود که خوشبختانه در دولت سیزدهم اتفاقات خوبی صورت گرفته است. تکلیف دیگر دولت نیز ارتقای ابزارهای سواد رسانه ای و نحوه استفاده از شبکه های اجتماعی از طریق آموزش به مردم برای حفاظت از مردم و دارایی هایشان در این جنگ نوین است.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر