۰۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۵
کد خبر: ۷۱۶۳۶
‌مدیرعامل هلال‌احمر آذربایجان شرقی از انفجار کارخانه رنگ‌سازی در آذرشهر خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پایداری ملی به نقل از خبرگزاری تسنیم، ساعتی پیش از بر اثر انفجار و آتش سوزی در کارخانه رنگ‌سازی در آذرشهر، تعدادی از کارگران این کارخانه مصدوم شدند که براساس آخرین گزارش‌ها از اورژانس حال ۱۰ نفر از این کارگران مساعد نیست.

مصدومان انفجار کارخانه رنگ‌سازی به ۵۴ نفر رسید

حمید منجم مدیرعامل هلال‌احمر آذربایجان شرقی گفت: ظهر امروز، ساعت ۱۲:۴۲ پنجم دی‌ماه، در کارخانه رنگ‌سازی صنایع اطلس فوم سهند در شهرستان آذرشهر، انفجار رخ داد که در این حادثه، ۱۵۰ نفر حادثه دیدند، که ۵۴ نفر از آنان مصدوم شدند.

وی با بیان اینکه سه تیم شامل ۱۵ امدادگر و نجاتگر هلال‌احمر از شهرستان آذرشهر و شهر ممقان به همراه دو دستگاه آمبولانس و خودروی نجات به محل حادثه اعزام شده‌اند، گفت: این حادثه ۵۴ مصدوم داشته که ۶ نفر از آن‌ها توسط هلال‌احمر به مراکز درمانی منتقل شدند. ۱۸ مصدوم هم در محل حادثه به صورت سرپایی درمان شدند.

۴۷ مصدوم در آتش‌سوزی کارخانه رنگ شهرک صنعتی سلیمی

کارشناس اورژانس استان آذربایجان شرقی نیز درباره جزئیات این حادثه گفت: این حادثه ساعتی قبل روی داد و ۲۵ مصدوم با آمبولانس‌های اورژانس به بیمارستان‌های تبریز اعزام شدند که حال ۱۰ نفر از آن‌ها مساعد نیست و ۲۲ نفر دیگر در آمبولانس اتوبوسی تحت درمان سرپایی قرار گرفته‌اند.

جزئیات انفجار در کارخانه رنگ‌سازی آذرشهر

حمید منجم مدیرعامل هلال‌احمردر این ارتباط اظهار داشت: ساعت ۱۲:۴۲ امروز چهارم دی‌ماه حادثه انفجار کارخانه رنگ سازی در آذرشهر، شهرک سلیمی، صنایع اطلس فوم سهند گزارش و بلافاصله تیم‌های امدادی هلال‌احمر به صحنه حادثه اعزام شدند.

وی با بیان اینکه این حادثه تاکنون ۲۰ مصدوم داشته که ۲ مصدوم آن با تلاش نیرو‌های هلال‌احمر به مرکز درمانی منتقل شدند، افزود: براساس اطلاعات اولیه، انفجار در کارخانه رنگ‌سازی ۲۵ مصدوم برجا گذاشته است.

‌مدیرعامل هلال‌احمر آذربایجان شرقی با بیان اینکه سه تیم شامل ۱۵ امدادگر و نجاتگر هلال‌احمر از شهرستان آذرشهر و شهر ممقان به همراه دو دستگاه آمبولانس و خودروی نجات به محل حادثه اعزام شده اند، تصریح کرد: عملیات اطفاء حریق توسط تیم‌های آتش نشانی ادامه دارد.

شهرک صنعتی شهید سلیمی بزرگ‌ترین شهرک صنعتی شمال غرب کشورمان است که در شهرستان آذرشهر آذربایجان شرقی واقع شده است و حدود ۲۸ هزار نفر در ۷۹۰ واحد تولیدی این شهرک مشغول به کار هستند.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر