۳۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۴
کد خبر: ۷۱۵۸۵
مقامات بهداشتی ایالات متحده اعلام کردند کودکانی که همزمان به آنفلوانزا و کووید ۱۹ مبتلا می شوند، ممکن است در معرض خطر یک بیماری جدی و حتی کُشنده باشند.

به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرنگار مهر ، تاکنون ابتلاء به هر دو ویروس در کودکان نادر بوده است اما ممکن است شاهد افزایش چشمگیر آن بود.

دکتر «مارک سیگل»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه نیویورک، گفت: «فصل آنفلوانزا شدید در حال شکل گیری است و کووید نیز در حال افزایش است.»

سیگل در ادامه افزود: «ما نباید تصور کنیم کسی که آنفلوانزا دارد مبتلا به کووید نمی‌شود؛ ممکن است هر دو را داشته باشد.»

در این گزارش، داده‌های اولیه حاکی از آن است که ۶ درصد از بچه‌ها که بین ۱ اکتبر ۲۰۲۱ و ۲۰ آوریل سال جاری به خاطر آنفلوانزا بستری شده اند، کووید هم داشته اند.

در کل، ۴۴ مورد مرگ ناشی از آنفلوانزا در بچه‌ها گزارش شده است، از جمله هفت مورد (۱۶ درصد) که همزمان مبتلا به کووید هم بودند.

محققان خاطرنشان کردند که درصد بالاتری از کودکان مبتلا به هر دو عفونت به حمایت تنفسی یا دستگاه تهویه در مقایسه با افراد فقط مبتلا به آنفلوانزا نیاز دارند.

محققان توصیه می‌کنند که کودکان از ۶ ماهگی شروع به دریافت واکسن‌های آنفلوانزا و کووید کنند. همچنین به بچه‌ها توصیه می‌شود که هنگام شیوع این ویروس‌ها از ماسک صورت استفاده کنند.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر