۲۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۰:۲۸
کد خبر: ۷۱۵۳۶
سردار جلالی در یادواره ۳۰۰ شهید منطقه خاکفرج قم:
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور اتخاذ راهبرد ایران قوی را برگرفته از تفسیر آیه شریفه «وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ» دانست و اظهار داشت: افتخار ما این است که استراتژی‌های کلان که برای کشور اتخاذ می‌شود بر گرفته از آیات قرآنی است.

به گزارش پایداری ملی، سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در یادواره سردارن شهید محمد بنیادی، علی اکبر غلامپور و سیصد شهید منطقه خاکفرج قم ضمن گرامیداشت یاد شهدا و خاطره شهدای دفاع مقدس با اشاره به آیه شریفه «وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ» و نکاتی که در این آیه شریفه آمده است گفت: چند سال پیش مقام معظم رهبری درباره این آیه شریفه نکاتی فرمودند. از منظر ایشان مخاطب این آیه حکومت اسلامی است و با استفاده از تفسیر مقام معظم رهبری از این آیه باید هر چه در توان داریم در راه قوی شدن تلاش کنیم و راهبرد ایران قوی را دنبال کنیم تا تولید بازدارندگی شود.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور مفهوم بازدارندگی در برابر دشمنان را بر گرفته از این آیه شریفه عنوان کرد و افزود: اتخاذ راهبرد ایران قوی برگرفته از تفسیر مقام معظم رهبری از این آیه شریفه است. افتخار ما این است که استراتژی‌های کلان که برای کشور اتخاذ می‌شود بر گرفته از آیات قرآنی است.

راهبرد ایران قوی کشور را در برابر توطئه دشمنان مصون می‌دارد

وی گفت: ایران قوی به این مفهوم است که کشور چنان قدرتمند شود که هیچ دشمنی به خاطر هزینه‌های ناشی از حمله نظامی نتواند علیه ما تهدیدی داشته باشد و این قدرت ملی امروز با هدایت مقام معظم رهبری در عرصه‌های مختلف دفاعی به ثمر رسیده است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه اقدامات مختلفی که در عرصه‌های نظامی و دفاعی از جمله در حوزه دریا و ایجاد شهرک‌های موشکی و دیگر اقدامات دفاعی صورت گرفته خاطرنشان کرد: با انجام رزمایش‌های مختلف و اقدامات انجام شده در عرصه دفاع، مولفه جنگ نظامی دشمن را منتفی کرده ایم و در این عرصه به بازدارندگی کامل رسیده ایم.

سردار جلالی با اشاره به قدرت پهپادی جمهوری اسلامی افزود: موفقیت‌های حاصل شده در حوزه پهپادی نشان می‌دهد که تراز دفاعی کشور ارتقاء قابل توجهی پیدا کرده است و به یک قدرت منطقه‌ای تبدیل شده است و این برای دشمنان قابل تحمل نیست و همواره تلاش دارند در دیگر حوزه‌های غیر نظامی به ما فشار وارد کرده و آسیب وارد کنند.

وی افزود: امروز ما در محور مقاومت تمام اهداف آمریکا را شکست داده ایم و استراتژی تجزیه کشور‌های منطقه به کشور‌های کوچک با هدف کنترل بر منطقه را با محوریت و فرماندهی شهید سلیمانی با شکست روبرو کرده‌ایم و اجازه ندادیم این راهبرد عملیاتی شود. امروز عراق و سوریه یکپارچه پاسخ شکست تجزیه طلبی آمریکایی‌ها است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به راهبرد‌های دشمن در دیگر حوزه‌ها خاطرنشان کرد: دشمن همواره تلاش می‌کند از تقابل نقاط قوت خود بر نقاط ضعف ما، آسیب‌هایی را وارد کند و در این راه از هیچ اقدامی دریغ نمی‌کند.

نادیده گرفتن راهبرد‌های دشمن در شکل‌گیری اغتشاشات اخیر ساده انگارانه است

وی با اشاره با حوادث اخیر کشور، نادیده گرفتن راهبرد‌های دشمن در شکل‌گیری اغتشاشات را ساده انگارانه توصیف کرد و گفت: منکر ضعف‌ها و کاستی‌ها نیستیم، اما ستون اصلی حل این مسائل، راهبرد‌های دشمن علیه ملت ایران است.

وی ادامه داد: دشمن در کشور ما با بهره گیری از رسانه‌های مدرن و شبکه‌های اجتماعی به دنبال تغییر در ارزش‌های ملی و خانوادگی است و دشمن با این راهبرد یک فرایند تغییر را دنبال می‌کند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به نوع تحریم‌های صورت گرفته از سوی دشمنان و اینکه ما را در حوزه‌هایی مانند شبکه‌های اجتماعی دچار تحریم نمی‌کنند توضیح داد: دشمن با استفاده از این فضا همواره به دنبال مدیریت و تنظیم فکر و ذهن‌هاست.

سردار جلالی توضیح داد: کنترل فکر و هدایت افکار عمومی توسط دشمنان و تحت تاثیر قراردادن آنها، باعث شد که برخی افراد با رفتار‌هایی خشن و داعش گونه به جان ملت افتاده و جنایت‌های فجیعی را رقم بزنند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: نباید به روایت‌های غلط دشمنان در شبکه‌های اجتماعی توجه کرد و باید توطئه دشمن برای تجزیه و تضعیف ایران برای همگان به خوبی تبیین شود.

امروز آمریکایی‌ها فنی‌ترین جنگ سایبری علیه ما را به کارگیری کرده‌اند

سردار جلالی خاطر نشان کرد: امروز آمریکایی‌ها فنی‌ترین جنگ سایبری علیه ما به کارگیری کرده‌اند و تمام ابزار‌های فنی خود را در اختیار دشمنان ما قرار داده‌اند و از همه نفوذ خود برای پشتیبانی از این جریان به کار گرفته اند.

وی افزود: اصلی‌ترین هدف دشمن تجزیه و تضعیف ایران در همه ابعاد قدرت ملی است و تلاش می‌کند اینگونه القا کند که نظام جمهوری اسلامی قابل سرنگونی است که می‌توان این کار را راحت و سریع انجام داد و همه عملیات شناختی و رسانه‌ای را در طرح‌های مختلف در اتاق‌های فکر با همین هدف دنبال می‌شود.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور راهبرد دیگر دشمن را دو قطبی سازی بین در جامعه بین نیرو‌های حافظ امنیت و مردم عنوان کرد و گفت: نیرو‌های حافظ امنیت ما شهید دادند، اما در راهبرد کشته سازی دشمن بازی نکردند.

وی افزود: اینکه مدافع این انقلاب بسیجی شهیدی مانند روح الله عجمیان است که در یک منزل استیجاری ۵۰ متری و با شغل کارگری مقابل شخصی مانند علی کریمی می‌ایستد که صاحب کاخ چند ده میلیاردی است و این نشان می‌دهد که مدافعین این انقلاب افرادی مستضعف و از طبقه پایین جامعه هستند.

سردار جلالی افزود: این حوادث نشان داد ستاره‌هایی مانند شهید روح الله عجمیان و شهید آرمان علی وردی ادامه دهنده راه شهدای دفاع مقدس  هستند و هنوز افراد باغیرتی مثل شهید علی وردی هستند که او را مجبور به اهانت به رهبری می‌کنند، اما او از انجام این کار سر باز می‌زند و این نشان دهنده ادامه راه شهدا است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور افزود: جهاد تبیین، روشنگری برای مردم و دانشجویان که همواره توصیه مقام معظم رهبری است باید عملیاتی شود و باید جوانان خود را هدایت کنیم و همواره مراقبشان باشیم و شاهد آن باشیم همین جوانانی که فریب دشمن خورده اند با نگاه انسانی و اسلامی به دامان ملت بازگردند.

امروز مدرنترین جنگ رسانه‌ای و ترکیبی علیه ما در حال انجام است

وی افزود: امروز مدرنترین جنگ رسانه‌ای و ترکیبی علیه ما در حال انجام است که یک بعد این جنگ ترکیبی رسانه است. برای اولین بار است که در دنیا این حجم از دروغ در رسانه علیه یک ملت تولید و منتشر می‌شود.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در پایان گفت: افتخار ما این است که فرمانده شکست دهنده داعش شهید قاسم سلیمانی است و ما حتما دنباله رو مسیر و مفهومی که این شهید بزرگوار از خود جای گذاشته است هستیم.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر