۰۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۳
کد خبر: ۷۱۴۶۵
نتایج یک بررسی نشان داد: بلایای طبیعی در دنیا طی سال جاری میلادی (۲۰۲۲)، ۲۶۰ میلیارد دلار خسارت وارد کرده است.

به گزارش پایداری ملی به نقل از ایسنا، بر اساس مطالعه جدید شرکت بیمه اتکایی سوئیس ری، بلایای طبیعی از جمله حوادث شدید آب و هوایی در سطح جهان طی سال جاری حدود ۲۶۰ میلیارد دلار خسارت به جا گذاشته است. از این میزان خسارات وارد شده، ۱۱۵ میلیارد دلار تحت پوشش بیمه بوده که ۴۲ درصد بیشتر از میانگین ۱۰ ساله ۸۱ میلیارد دلاری، خسارت‌های تحت پوشش بیمه است.

عوامل متعددی بر افزایش هزینه‌ها تاثیر می گذارد که از جمله میتوان به افزایش توسعه سطح بالا در مناطق آسیب پذیر و تغییرات آب و هوایی اشاره کرد که باعث وقوع موج‌ شدید گرما، خشکسالی، توفان و حتی گردباد میشود.

مارتین برتوگ، رئیس بخش خطرات بلایا در سوئیس ری، در این گزارش گفت: حوادث شدید آب و هوایی در سال ۲۰۲۲ منجر به وقوع خسارات قابل توجهی شده که تحت پوشش بیمه قرار دارد. توسعه شهری، انباشت ثروت در مناطق مستعد وقوع بلایای طبیعی، تورم و تغییرات اقلیمی عوامل اصلی موثر هستند که وضعیت شدید آب و هوایی را به تلفات و خسارت‌های بلایای طبیعی تبدیل می‌کنند.

به گزارش یاهونیوز، خسارت‌بار ترین فاجعه در سال ۲۰۲۲ توفان ایان بود که سواحل غربی ایالت فلوریدا را درنوردید. شرکت بیمه اتکایی سوئیس ری تخمین زده که توفان ایان ۵۰ تا ۶۵ میلیارد دلار خسارت وارد کرده که پس از توفان کاترینا در سال ۲۰۰۵، دومین فاجعه طبیعی پرهزینه برای بیمه گذاران بوده است.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر