۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۶
کد خبر: ۷۱۴۶۲
رئیس‌جمهور اوکراین در اظهاراتی جدید گفته که جنگ اوکراین سال آینده به پایان می رسد.

به گزارش پایداری ملی به نقل از فارس، «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین در یک پیام ویدئویی برای وبگاه تحلیلی-خبری «پولیتیکو» گفت که جنگ اوکراین سال آینده به پایان می‌رسد.

وی در این پیام در ارتباط با تخمین زمان پایان جنگ اوکراین گفت: «معتقدم که مردم اوکراین سال آینده بانفوذترین خواهند بود، البته در زمان برقراری صلح».

روسیه در تاریخ ۲۴ فوریه (پنجم اسفند ۱۴۰۰)، عملیات نظامی در اوکراین را آغاز کرد و «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه هدف از این عملیات را «حفاظت از مردمی که برای هشت سال در معرض قلدری و نسل‌کشی رژیم کی‌یف قرار داشتند» اعلام کرد.

پوتین در راستای اجرای هدف مذکور، اعلام کرد که به دنبال «خلع‌ سلاح و نازی‌زدایی اوکراین» و محاکمه تمامی مجرمان جنگی است که مسئول «جنایات خونبار علیه غیرنظامیان» در دونباس هستند.

به گفته وزارت دفاع روسیه، نیروهای مسلح تنها به زیرساخت‌های نظامی و نیروهای اوکراینی حمله می‌کنند و از ۲۵ مارس، وظایف اصلی مرحله اول را کامل کردند و به طرز چشمگیری پتانسیل رزمی اوکراین را کاهش دادند.

به گفته مقام‌های ارشد روسیه، هدف نهایی عملیات نظامی روسیه «آزادی دونباس و ایجاد شرایطی است که امنیت خود روسیه را تضمین کند».

در همین حال، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه هشدار داده در حالیکه غرب سلاح‌های دوربرد بیشتری را به اوکراین پمپاژ می‌کند، اهداف جغرافیایی عملیات نظامی روسیه بسیار بیشتر از خط فعلی فرا خواهد رفت.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر