۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۵
کد خبر: ۷۱۴۵۷
معاون وزیر کشور:
معاون انتظامی و امنیتی وزارت کشور در مورد ارسال پیامک هشدار زلزله گفت: این موضوع نه هک بوده و نه مسأله خاص امنیتی، بلکه اشتباه فنی و نوعی کج‌سلیقگی بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پایداری ملی به نقل از خبرگزاری فارس، سید مجید میراحمدی معاون انتظامی و امنیتی وزارت کشور در مورد ارسال پیامکی هشدار زلزله گفت: تیم تحقیقاتی همراه اول در حال اقدام فنی بودند که برای شرایط بحرانی مثل سیل و زلزله پیام هشدار ارسال کنند.

وی افزود: وقتی که این کار آماده شد در گروه فنی خودشان می‌خواستند به صورت آزمایشی در گروهشان این پیام را ارسال کنند، ولی به دلیل غفلت فنی، این پیام برای برخی شهروندان ارسال شد، بنابراین موضوع نه هک بوده و نه مسأله خاص امنیتی بلکه اشتباه فنی بوده که در اطلاعیه‌ای که صادر می‌کنند آن را توضیح خواهند داد و از شهروندان عذرخواهی می‌کنند.

میراحمدی در مورد کج‌سلیقگی برای انتخاب زمان چنین اقدامی، خاطرنشان کرد: این موضوع توسط دستگاه‌های ذیربط دنبال می‌شود، ولی مسأله در همین حد است و غفلت و اشتباه فنی بوده که صورت گرفته، اما اینکه در این مقطع زمانی چنین اتفاقی افتاده نوعی کج‌سلیقگی بوده است.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر