۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۳
کد خبر: ۷۱۴۲۵
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح:
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی با تاکید بر لزوم رفع مشکلات مردم، گفت: مسئولان همه توان و ظرفیت خود را برای افزایش رضایت‌مندی مردم به کار گیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر، سردار سرلشکر محمد باقری یکشنبه شب در نشست شورای اداری استان بوشهر اظهار داشت: دشمن از شیوه‌های مختلفی برای رویارویی با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران استفاده می‌کند و اکنون جنگ شناختی و رسانه‌ای را در دستور کار دارند.

وی با اشاره به انواع تهدید‌های دشمن در راستای ایجاد ناامنی و آزار و اذیت ملت ایران خاطرنشان کرد: در صورتی که دشمن با همراهی مردم ایران روبرو می‌شد، اقدام نظامی را علیه کشور ما در دستور کار قرار می‌داد.

رئیس ستاد کل نیروی‌های مسلح جمهوری اسلامی با اشاره به اینکه ملت ایران اسیر دسیسه‌های دشمنان نشده‌اند بیان کرد: مردم ما با وجود مسائل و مشکلات فراوان میان اعتراض و آشوب تفکیک قائل شده و مقابل دشمن ایستادند.

وی تاکید کرد: در شرایطی که دشمن با استفاده از ابزار رسانه‌ای خود تلاش در بزرگنمایی نقاط ضعف دارد، ما باید ضعف‌ها را شناسایی کرده و برای رفع آن‌ها تلاش ویژه‌ای داشته باشیم تا زمینه رضایت‌مندی مردم فراهم شود.

سردار باقری با بیان اینکه جذابیت فضای مجازی داخلی نسبت به فضای خارجی قابل قیاس نیست ادامه داد: نسبت به وظایف خود در مقابل قشر جوان و بانوان کوتاهی کرده و باید آن را جبران کنیم.

وی به اهمیت استراتژیک منطقه خلیج فارس اشاره کرد و افزود: یک طرف خلیج فارس تنگه هرمز به عنوان گلوگاه صادرات و واردات کشور و سمت دیگر خوزستان به عنوان منبع اصلی انرژی فسیلی نفتی قرار دارد.

رئیس ستاد کل نیروی‌های مسلح جمهوری اسلامی با اشاره به قرار گرفتن بوشهر در بین این دو منطقه مهم تصریح کرد: استان بوشهر با داشتن منبع اصلی گاز کشور و صادرات بخشی از نفت و صنایع به لحاظ راهبردی نسبت به سایر استان‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه خلیج فارس به خاطر اهمیت فراوان خود همواره مورد تهدید آمریکایی‌ها بوده است خاطرنشان کرد: با اقتدار ایران اسلامی هیچ ناو هواپیمابری طی ۲ سال گذشته وارد خلیج فارس نشده و ناو‌هایی که بودند نیز خارج شده و هزار مایل با ما فاصله دارند.

سردار باقری با بیان اینکه شرایط نظامی و دفاعی امروز جمهوری اسلامی قابل قیاس با گذشته نیست تاکید کرد: دشمنی آمریکایی‌ها پایانی ندارد و به طرق مختلف دنبال توطئه هستند.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر