۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۵
کد خبر: ۷۱۴۱۹
امام‌جمعه تبریز در دیدار با سردار جلالی مطرح کرد
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام‌جمعه تبریز ضمن تقدیر از اقدامات پدافند غیرعامل در برابر جنگ سایبری بر تسریع در راه اندازی شبکه ملی اطلاعات تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پایداری ملی، سردار دکتر غلامرضا جلالی؛ رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در ادامه سفر خود به استان آذربایجان شرقی، با آیت الله سید محمد علی آل‌هاشم نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام‌جمعه تبریز دیدار و گفتگو کرد.

آیت الله سید محمد علی آل‌هاشم در این دیدار با بیان اینکه شاهد اقدامات سازمان پدافند غیرعامل کشور در عرصه مقابله با سنگین‌ترین تهاجم در عرصه سایبری، شناختی و رسانه‌ای هستیم، اظهار داشت: با توجه به اینکه تمام جبهه استکبار علیه ما بسیج شده است، ما شاهد تاب آوری مثال زدنی نظام اسلامی در برابر این تهاجم هستیم، بطوری که چنین شرایطی برای هر کشوری رخ می‌داد، دچار فروپاشی میشد.

وی با اشاره به لزوم تکمیل شبکه ملی اطلاعات به منظور اعمال حاکمیت سایبری بر فضای مجازی متناسب با ارزش‌ها و منافع ملی نظام اسلامی، افزود: شبکه ملی اطلاعات یکی از ارکانی است که می‌تواند سلطه آمریکا بر فضای سایبری کشور را کاهش داده و بخش عمده‌ای از تهدیدات در این بخش را خنثی کند.

نماینده، ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی با تاکید بر ضرورت برنامه ریزی برای مهار تهدیدات نوین علیه کشور، خاطرنشان کرد: توسعه فناوری و صنایع بومی با رویکرد دانش بنیان و نظارت دقیق برای بکارگیری فناوری‌های وارداتی و صیانت از کلان داده و صیانت از اطلاعات خصوصی و خارج کردن تاسیسات پر خطر از مراکز جمعیتی از جمله الزاماتی است که با رویکرد پدافند غیرعامل باید مورد توجه قرار گیرد.

آیت الله آل‌هاشم با اشاره به لزوم آشنایی اقشار مختلف جامعه با اصول و معیار‌های پدافند غیرعامل، تصریح کرد: هر فرد متناسب با جایگاه اجتماعی و شغلی خود باید نسبت به الزامات پدافند غیرعامل آگاه باشد و نسبت به رعایت آن دقت کند تا در هنگام بروز تهدیدات، همه با نقش و وظایف خود آشنا باشند.

وی مدارس را جزو مراکز مهمی دانست که باید اصول پدافند غیرعامل به صورت پایه‌ای در آن آموزش داده شود. چرا که با آشنایی دانش آموزان به عنوان نسل آینده ساز با موضوعات پدافند غیرعامل، شاهد استقرار گفتمان پدافند غیرعامل در جامعه و در نتیجه افزایش تاب آوری کشور و پایداری ملی در عرصه‌های مختلف خواهیم بود.

برای مشاهده گزارش تصویری این دیدار، اینجا کلیک کنید.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر