۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۸
کد خبر: ۷۱۳۷۳
سردار جلالی تشریح کرد؛
رئیس سازمان پدافند غیرعامل مهمترین رویکرد این سازمان برای مجموعه حج و زیارت را زائران و نیروی انسانی عنوان کرد و گفت: علاوه بر لزوم اقداماتی برای تامین امنیت و دفاع، حفظ و صیانت از زائران و انجام صحیح اعمال واجب و مستحبی آنان در حج، عمره و عتبات باید به آسیب‌شناسی و پدافند سایبری هم توجه شود.

به گزارش پایداری ملی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، نشست مشترک مسئولان حوزه حج و زیارت و سازمان پدافند غیرعامل با حضور حجت الاسلام و المسلمین سیدعبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی، سیدصادق حسینی رئیس و جمعی از معاونین و مدیران سازمان حج و زیارت، بعثه مقام معظم رهبری و سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور امروز در سالن وحدت بعثه مقام معظم رهبری با هدف رایزنی در خصوص اقدامات مورد نیاز در این حوزه برگزار شد.

در این نشست مسئولان حوزه حج و زیارت نظرات و دیدگاه خود را در خصوص اقدامات مورد نیاز در بخش‌های مختلف این حوزه بیان کردند و رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور به تشریح راهکارهای تعامل و همکاری این دو مجموعه پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در سخنانی با اشاره به اینکه آیه ۶۰ سوره انفال هم به آفند و هم پدافند اشاره دارد، تقویت بنیه دفاعی و بازدارندگی در مقابل دشمن مستکبر را ضروری دانست.

وی با اشاره به وظایف سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری در اعزام زائران به سرزمین وحی و اعتاب مقدسه و انجام درست مناسک و اعمال دینی آنان و فعالیت‌ها در ابعاد اجرایی، فرهنگی و بین‌المللی، بر لزوم تعامل و هماهنگی هر چه بیشتر این مجموعه و سازمان پدافند غیرعامل برای توانمندشدن هر چه بیشتر برای مقابله با تهدیدات مختلف در حوزه حج و زیات تاکید کرد.

 

آسیب‌شناسی زیرساخت‌های سایبری در سازمان حج و زیارت

 

در ادامه این نشست رئیس سازمان حج و زیارت نیز با مهم خواندن موضوع امنیت زائرین قبل، حین و بعد از سفرهای زیارتی، لزوم توجه به امنیت غذایی و هتل‌های محل اقامت زائران را یادآور شد.

سیدصادق حسینی بر آمادگی مجموعه حج و زیارت برای همکاری با سازمان پدافند غیرعامل کشور در راستای تامین حفاظت فیزیکی این مجموعه و امنیت زائرین در حوزه‌های مختلف تاکید کرد.

در این نشست سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور نیز با اشاره به ماموریت‌های این سازمان اظهار داشت: روند کاهش آسیب‌پذیری نسبت به تهدیدات با شناسایی نقاط ضعف و برطرف کردن آسیب‌ها به طور مستمر باید مدنظر قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه در پدافند غیرعامل چند موضوع اساسی شناخت دارایی‌ها، شناخت تهدیدات، شناخت اثر تهدید و شناخت آسیب‌پذیری‌ها و پیامدهای تهدید بر دارایی‌ها در دستور کار قرار دارد، مهمترین رویکرد پدافند غیرعامل برای مجموعه حج و زیارت را زائران و نیروی انسانی عنوان کرد.

جلالی اهمیت زیرساخت در حوزه سایبری را یادآور شد و تاکید کرد: علاوه بر مجموعه اقداماتی که برای تامین امنیت و دفاع، حفظ و صیانت از زائران و انجام صحیح اعمال واجب و مستحبی آنان در حج، عمره و عتبات لازم است، باید به آسیب‌شناسی و پدافند سایبری هم توجه شود.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل در پایان این نشست، از رئیس سازمان حج و زیارت خواست که نماینده‌ای را برای پیگیری اقدامات پدافند غیرعامل در مجموعه حج و زیارت معرفی کند.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر