۰۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۲
کد خبر: ۷۱۳۵۱
چاک گرسلی نماینده جمهوریخواه آمریکا، پس از افزایش نگرانی‌های امنیتی درباره توئیتر از ایلان ماسک مالک جدید توئیتر خواسته برای حفاظت بهتر از داده‌های کابران یک ارزیابی تهدید امنیتی انجام دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر، رویترز نوشت: پیتر زاتکو یکی از هکر‌ها و کارشناسان امنیتی که قبلاً مدیر واحد امنیت توئیتر بود در ماه سپتامبر شهادت داد برخی کارمندان پلتفرم نگران جمع آوری داده‌های کاربران توسط دولت چین بوده اند.

گرسلی که یکی از نمایندگان ارشد جمهوریخواه در کمیته قضایی مجلس آمریکا است در نامه خود به ماسک خواستار آن شده تا وضعیت فعلی توئیتر و سیستم‌های آن مورد ارزیابی قرار گیرند تا بهتر از داده‌ها و حریم خصوصی کاربران حفاظت شود. او همچنین در نامه خود خواستار یافته‌های تحقیق شده است.

در نامه گرسلی آمده است: توئیتر انبوهی از داده‌های شهروندان آمریکایی را جمع آوری می‌کند. مردم این کشور نیز تمایل دارند داده‌های خصوصی شان ایمن باشد و عوامل خارجی نتوانند به داده‌های آن‌ها در شرکت‌ها دسترسی یابند.

زاتکو هنگام حضور در کنگره آمریکا شهادت داد یک عامل نفوذی خارجی می‌تواند با استفاده از یک بدافزار داده‌های خصوصی کاربران را سرقت و از آن برای دسترسی به داده‌های حساس در موبایل افراد استفاده کند.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر