۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۱
کد خبر: ۷۱۳۳۴
رگولاتور فرانسوی «آرکام «(Arcom) با ارسال نامه‌ای به توئیتر از این پلتفرم خواسته با وجود کاهش نیروی انسانی، تا ۲۴ نوامبر به وظایف خود جهت تضمین شفافیت داده‌ها عمل کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر،رویترز نوشت؛ آرکام سازمان رگولاتور ارتباطات صوتی بصری و دیجیتال است. به گفته این سازمان پس از خرید توئیتر توسط ایلان ماسک، این پلتفرم از کاهش نیمی از نیرو‌های انسانی خود و لغو قرارداد چندهزار کارمند پیمانی خبر داد.

«روش اولیویه میستر» رییس آرکام در نامه‌ای به توئیتر نوشته است: آرکام نسبت به عواقب مستقیم چنین تصمیمی در توانایی توئیتر برای حفظ محیطی ایمن برای کاربران نگران است.

به گفته این رگولاتور توئیتر یکی از پربازدیدترین پلتفرم‌های آنلاین در فرانسه است و همین امر چالش‌هایی سیستماتیک درخصوص گفتمان دموکراسی و ایمنی عمومی ایجاد می‌کند.

در بخش دیگری از نامه رگولاتور آمده است: در این خصوص توئیتر وظایف خاصی دارد که آرکام متعهد است آن‌ها توسط پلتفرم به طور کامل انجام شوند.

همچنین طبق نامه و چهارچوب قانونی که در ۲۰۱۸ میلادی تصویب شد و توئیتر را موظف به همکاری با آرکام کرد، این پلتفرم باید با هرگونه دستکاری و تغییر در داده‌ها مقابله کند.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر