۲۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۵
کد خبر: ۷۱۲۹۰
سردار جلالی در ذوب آهن اصفهان:
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر اینکه زیرساخت های خدمات دهنده به مردم در ابتدای فهرست تهدید دشمن هستند، اظهار داشت: ایستادگی و حفظ پایداری کشور در جنگ ترکیبی منوط به طراحی و پیاده سازی الگوی پدافند ترکیبی است.

 

به گزارش پایداری ملی سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور و تعدادی از مسئولین این سازمان، شنبه ۲۱ آبان ماه با حضور در ذوب آهن اصفهان در جلسه ای با مدیر عامل و جمعی از معاونین و مدیران شرکت به گفتگو و تبادل نظر پرداخت و از پروژه احداث تصفیه خانه پساب بازدید نمود.

سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافندغیرعامل کشور در این دیدار به تشریح موارد مهمی از سیاست ها و برنامه های این سازمان در کشور پرداخت.

وی با بیان اینکه تهدیدات و حملات دشمن پیچیده بوده و مبارزه با آن هم باید پیچیده و فنی باشد، یادآور شد: پدافند غیر عامل در محدوده و قلمرو موضوعات اصلی تهدیدات دشمن و آسیب پذیری ما در برابر این تهدیدات و سیاست های خنثی سازی آن ها بحث می کند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اینکه حملات سایبری دشمن به مراکز تولیدی و از جمله صنعت فولاد نشان دهنده اهمیت این بخش در اقتصاد و زندگی مردم است ، افزود : دشمن برای مقابله با تولید و تضعیف آن از شیوه های مختلف استفاده می کند و از این رو ضروری است که سیاست های لازم جهت جلوگیری از آسیب به تولید در مراکز صنعتی به کار گرفته شود.زیرساخت های خدمات دهنده به مردم در لیست تهدید دشمن / جنگ ترکیبی الگوی دفاع ترکیبی می طلبد

امروز شاهد یک جبهه و جنگ ترکیبی علیه انقلاب اسلامی و مردم هستیم . بنابر این لازم است با به کارگیری طرح های اضطراری و ضد تهدید، حفظ تدارک و تامین مواد اولیه ،تقویت برگشت پذیری سیستم ها بعد از حوادث ، برگزاری دوره های آموزشی و اجرای مانورهای آزمایشی در مقابل دشمن و بحران ها ایستادگی کنیم.

مهندس رخصتی نیز در این بازدید با اشاره به اهمیت پدافند غیر عامل در کشور گفت: در شرایط بروز هرگونه بحران در جامعه و در سطح شرکت ها و مراکز تولیدی، پدافند غیر عامل و اقدام به موقع نیروهای مربوطه، نجات دهنده جوامع درگیر بحران خواهد بود.

وی افزود : در حمله سایبری اخیر دشمن به بعضی از مراکز صنعتی کشور ، ذوب آهن اصفهان به دلیل داشتن زیر ساخت های قوی و به کارگیری دقیق دستورالعمل های پدافند غیر عامل ، از این حمله سایبری آسیب ندید.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان افزود: در شرایط کنونی آمادگی همکاران و به کارگیری ایده های منطقی و کارشناسی شده پدافند غیر عامل، خرابکاری ها و توطئه های دشمنان داخلی و خارجی را خنثی می کند.

در ادامه این بازدید ، همایش پدافند غیر عامل مدیران ذوب آهن اصفهان و فولاد مبارکه در سالن همایش های مرکز تحقیق و توسعه فولاد مبارکه با حضور سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، مهندس رخصتی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان ، دکتر محمدیاسر طیب نیا مدیرعامل فولاد مبارکه و جمعی از مسئولین این دوشرکت برگزار شد .سردار جلالی در این همایش گفت : استراتژی دشمن علیه جمهوری اسلامی ایران ، فشارهمه جانبه و حداکثری تا آستانه جنگ است .

وی افزود : این امر نشان می دهد که قدرت نظامی و دفاعی کشور ما توان ایجاد بازدارندگی در مقابل جنگ را دارد .

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور اظهار داشت : اراده و قدرت پاسخگویی سازماندهی شده نسبت به حملات دشمن در جمهوری اسلامی وجود دارد،دشمن با استفاده از ظرفیت های نفوذ از درون و توسعه نفوذ درصدد به وجود آوردن یک جنگ ترکیبی علیه جمهوری اسلامی است .


در این همایش از فعالان حوزه پدافند غیرعامل در دو واحد صنعتی ذوب آهن اصفهان و فولاد مبارکه تجلیل به عمل آمد .

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر