۲۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۲
کد خبر: ۷۰۸۹۷
مسئول پدافند غیرعامل رسانه ای استان البرز منصوب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی پایداری ملی، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، سعید جابری انصاری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، در حکمی، سید محمد رضا موسوی زاده را به عنوان مسئول پدافند غیر عامل رسانه ای البرز منصوب نمود.
در متن این حکم آمده است:

برادر گرانقدر، جناب آقای سید محمد رضا موسوی زاده، نظر به تعهد، شایستگی و سوابق و تجارب مدیریتی در عرصه رسانه، به موجب این حکم به عنوان" مسئول پدافند غیرعامل رسانه ای استان البرز" منصوب می شوید.

امید است با استعانت از خداوند متعال، در پرتو منویات مقام عظمای ولایت و اهتمام به رصد تهدیدات نوین در عرصه فرهنگ و رسانه، ارتقای آمادگی در سطح رسانه های استان در برابر شرایط اضطراری، ارتقای سواد رسانه ای در سطوح نخبگانی و عمومی، احصای تهدیدات نوین در حوزه شناختی و عملیات روانی، حضور فعال در کارگروه های فرهنگی و رسانه ای شورای پدافند غیر عامل استان و هم افزایی و هماهنگی با فعالین رسانه ای استان در مسیر توسعه گفتمان پدافند غیر عامل، شاهد ارتقای آمادگی رسانه های استان برای مقابله با دسیسه های دشمن به ویژه در عرصه تهدیدات نرم، فرا نرم، پیچیده و شناخته و ارتقای تاب آوری فرهنگی در عرصه رسانه ای استان باشیم.

از خداوند متعال، موفقیت شما را در پیشبرد اهداف و آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، تحقق منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، انجام وظایف و ماموریت های محوله را مسئلت دارم.

گفتنی است: به مجموعه اقدامات غیر مسلحانه‌ای که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت‌های ضروری، ارتقای پایداری ملّی و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدید‌ها و اقدامات نظامی دشمن می‌شود، پدافند غیرعامل می‌گویند و در این بین پدافند غیرعامل رسانه ای در برابر تهاجم همه جانبه دشمنان در عرصه رسانه و فضای مجازی حائز اهمیت می باشد.

هنگامی که رهبر معظم انقلاب اسلامی از جنگ رسانه‌ ای سخن می گویند و جهاد تبیین را مطرح می کنند، که در واقع نوعی پدافند در برابر جنگ رسانه ای نظام ارتباطات سلطه محسوب می شود، اهمیت این موضوع کاملاً مشخص می شود.

در جهان امروز، رسانه‌های جمعی با انتقال اطلاعات و معلومات جدید و مبادله افکار و عقاید عمومی، در راه پیشرفت فرهنگ و تمدن بشری نقش بزرگی برعهده گرفته اند. وقتی بیگانگان از طریق تکنولوژی ارتباطات قصد نفوذ بر افکار و فرهنگ ملی کشوری را دارند، در واقع اقتدار و امنیت ملی آن کشور را هدف قرار داده اند و از طریق شیوه‌ای کاملا نرم افزاری به همان اهدافی می رسند که در قرون گذشته با تاکتیک‌های نظامی حاصل می شد. اکنون شبکه‌های گسترده و متعدد اجتماعی در فضای وب می توانند در چند ثانیه، آخرین تصـاویر حادثــه‌ای را کــه در گوشـه‌ای از جهـان اتفـاق افتـاده، پخش کنند.

در این دفاع، نیرو‌های خودی، آحاد بصیر و آگاه ملت که دشمن شناس و مسلط به ترفند‌های رسانه ای نظام سلطه هستند، بعنوان جهادگران این کارزار نابرابر به میدان می آیند و خاکریز‌های دفاع از ملت دربرابر بمباران‌های بیوقفه خبری را مستحکم تر می کنند.

پدافند غیرعامل درحوزه رسانه، امروز خاکریز دفاع از ارزش‌های اعتقادی و ملی در برابر تهاجم رسان‌های دشمن است و وظیفه اهالی عزتمند رسانه در شرایط امروز، هشیاری فعال در برابر ترفند‌های رسان‌های دشمن در هدف قراردادن انقلاب اسلامی در داخل مرز‌ها و نیز در عمق استراتژیک تاثیرگذاری آن است.

شایان ذکر است: سید محمد رضا موسوی زاده، در سمت مسئول بسیج رسانه استان البرز، نیز فعالیت دارد.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر