۱۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۶
کد خبر: ۷۰۸۲۹
در نشست اعضای کمیته مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت مترو، مباحث مهمی مطرح شد و در آن، صورتجلسه دستورالعمل‌های مربوط به ارتقای ضریب ایمنی فعالیت‌های شبکه مترو پایتخت مورد جمع‌بندی نهایی قرار گرفت.

به گزارش پایداری ملی به نقل از ایرنا، در نشست اعضای کمیته مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت مترو، مباحث مهمی مطرح شد و در آن، صورتجلسه دستورالعمل‌های مربوط به ارتقای ضریب ایمنی فعالیت‌های شبکه مترو پایتخت مورد جمع‌بندی نهایی قرار گرفت.  

در این نشست، پیگیری تخصیص ۲ درصد از اعتبارات بودجه به پدافند غیرعامل، جمع‌بندی دستورالعمل‌های مربوط به ارتقای ضریب ایمنی فعالیت‌های مترو، کاهش خطرپذیری ایستگاه‌ها و خطوط در مواجهه با حوادث طبیعی، جمع‌آوری تصاویر و نقشه‌های سه بعدی فضاهای زیرسطحی ایستگاه‌ها و خطوط مترو در بانک اطلاعاتی، اتصال یکی از بیمارستان‌ها به ایستگاه مترو، مدیریت یکپارچه بحران در مواقع اضطراری مورد بررسی قرار گرفت.

یکی از موارد مهم و به روز جلسه مذکور، افزایش ضریب ایمنی شبکه مترو تهران در مواجهه با سیلاب و طبقه‌بندی سطوح خطرپذیری ایستگاه‌ها در ۶ سطح مختلف بود همچنین قرار شد الزامات اجرایی در قرارداد پیمانکاران و مشاوران ساخت خطوط و ایستگاه‌های جدید شبکه مترو پایتخت به طور خاص مورد دقت قرارگرفته و گنجانده شود تا از این حیث ایمنی بیشتری در مواجهه با سوانح غیر مترقبه حاصل شود.

ایمن‌سازی معابر غرب پایتخت 

با هدف تسهیل در عبور و مرور ایمن دانش آموزان در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید، جلسه کارگروه بهبود زیرساخت ها و ایمن سازی اطراف مراکز آموزشی غرب پایتخت با حضور شهردار منطقه۹ و مدیران شهری و نمایندگان پلیس راهور، آموزش و پرورش، ادارت آب، برق، گاز و مخابرات برگزار شد.

شهردار منطقه ۹ در این باره گفت: ایمن سازی معابر منتهی به مراکز آموزشی منطقه با نصب و نوسازی تابلوهای ترافیکی، تجدید خط کشی محوری و گذرگاه‌های عابر پیاده مقابل مدارس در دستور کار معاونت حمل و نقل ترافیک قرار گرفت.

سیدمحمد رحیم مرتضوی افزود: بکارگیری ۱۰۰ درصدی عوامل پلیس راهور برای رفع گره‌های ترافیکی، هدایت و کنترل و روان سازی ترافیکی در هفته ابتدایی بازگشایی مدارس در معابر اصلی منتهی به مراکز آموزشی به ویژه خیابان‌های آزادی، دکتر هوشیار، شمشیری، شهید بختیاری در دو شیفت صبح (۷.۳۰-۶) و عصر(۱۸-۱۶) نیز از جمله مصوبات این جلسه بود.

شهردار منطقه۹ اضافه کرد: بازدید از اطراف مدارس و جمع آوری کابل‌های ناایمن در تابلوها و پست‌های برق و رفع خاموشی‌های احتمالی معابر و مراکز آموزشی نیز توسط اکیپ‌های اجرایی اداره برق رودکی انجام خواهد شد.  

مرتضوی ادامه داد: همچنین پایش انشعابات آب مدارس و مراکز آموزشی منطقه و رفع ایرادات فنی موجود به منظور پیشگیری از قطعی آب در دستور کار امور بهره برداری آب و فاضلاب ناحیه آذری قرار گرفت.

وی توضیح داد: در مورد عدم صدور مجوز حفاری و توقف کلیه عملیات عمرانی محل عبور و مرور و کاهنده ظرفیت معابر اصلی و فرعی تاثیرگذار بر ترافیک در حوزه درون شهری از تاریخ ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ تا نهم مهر ۱۴۰۱ با توجه به دستورالعمل اجرایی بازگشایی مدارس و مراکز آموزشی در سال ۱۴۰۱ (طرح استقبال از مهر) تاکید شده است.

شهردار منطقه۹ گفت: ستاد مدیریت بحران منطقه در راستای همکاری با پلیس راهور برای استفاده از ظرفیت نیروهای دوام برای تسهیل در آمد و شد دانش آموزان و خودروهای عبوری در اطراف مراکز آموزشی با لباس فرم متحدالشکل اعلام آمادگی کرده است.

مجهزترین بوستان ویژه افراد کم توان در شهر تهران

صبح روز شنبه نوزدهم شهریور سال ۱۴۰۱، فاز یک بوستان ایرانیان در مراسمی با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران افتتاح خواهد شد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با اعلام این خبر افزود: در راستای اجرای طرح شنبه های امید و افتخار، مراسم افتتاح و بهره برداری از فاز یک بوستان ایرانیان در شنبه آینده برگزار خواهد شد.

عباس شعبانی تصریح کرد: این پارک دارای سه باغ راه، ۶ پیاده راه، مسیر ویژه دوچرخه سواری، مسیر ویژه نابینایان، زمین تنیس، زمین بازی چند منظوره همچنین زمین بازی کودکان است.  

وی  با بیان اینکه طی تفاهمنامه ‌ای با سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران، سازمان عمرانی مناطق عملیات عمرانی و احداث این بوستان را که در منطقه ۱۹ شهرداری تهران واقع شده است به عهده گرفت، گفت: این طرح از تیر سال ۱۴۰۰ در اختیار سازمان عمرانی مناطق قرار گرفت و بعد از ۱۴ ماه در شهریور ۱۴۰۱ عملیات اجرایی فاز یک آن به پایان رسیده و آماده بهره برداری است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با اشاره به اینکه بوستان ایرانیان مجهزترین بوستان از نظر زیر ساخت برای افراد کم توان است گفت: علاوه بر ایجاد رمپ برای سهولت رفت و آمد این افراد، در طراحی مسیرها، نمازخانه و سرویس‌های بهداشتی مناسب سازی شده است.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر