۰۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۰
کد خبر: ۷۰۱۰۵
رئیس مجلس شورای اسلامی:
رئیس مجلس با تاکید بر اینکه پدافند غیرعامل یکی از موضوعات حیاتی کشور است، گفت: با توجه و عنایت مقام معظم رهبری، پدافند غیرعامل یک دهه است که کار خود را به بهترین شکل انجام می دهد اما نیازمند یک قانون هستیم.
به گزارش پایداری ملی، جواد نیک بین در نشست علنی امروز (یکشنبه، 5 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی کلیات تشکیل سازمان پدافند غیرعامل در تذکری گفت: با توجه به دستورکارهای این روزها و هفته های مجلس باید بگویم که اگر این موارد بررسی نشود چه اتفاقی خواهد افتاد؟ دستورهایی که گره های مهم از کارهای اساسی مردم، معیشت آن ها، معلمان و یا کارگران ساختمانی باز کند باید در دستورکار قرار گیرد، اگر نیاز به استیضاح است باید در دستور قرار گیرد همچنین اگر به تذکر، تنقیح، تصویب قوانین یا حذف قوانین زائد نیاز است باید در دستور بیاید.

نماینده مردم کاشمر و بردسکن و خلیل آباد و کوهسرخ در مجلس افزود: تشکیل سازمان پدافند غیرعامل دردی از دردهای مردم را درمان نمی کند البته من دغدغه مجلس را می دانم لذا از هیات رئیسه می خواهم که وقت مجلس را صرف موارد غیرضروری که نیاز کشور نیست، نکند. هر چند سازمان پدافند غیرعامل مهم است اما در حال حاضر کار خود را با تشکیلات فعلی می تواند انجام دهد.

وی یادآور شد: پدافند غیرعامل باید به عنوان یکی از پیوست های مطالعاتی ساختمان سازی در کشور قرار گیرد اما تشکیل سازمان جداگانه با تشکیلات عریض و طویل و کارمندان بسیار خلاف کوچک سازی دولت است.

دکتر محمدباقر قالیباف در پاسخ به تذکر این نماینده، با تاکید بر اینکه پدافند غیرعامل یکی از موضوعات حیاتی کشور است، گفت: همین چند وقت قبل در مشکلات فنی مانند توزیع و کارت بنزین و حمله سایبری به شهرداری تهران دیدیم که این مسائل مرتبط با بحث پدافند غیرعامل بود، همچنین بسیاری از ساختمان های ما که دچار مشکل شدند مرتبط با همین موضوع هستند.

رئیس مجلس یازدهم تصریح کرد: با توجه و عنایت مقام معظم رهبری، پدافند غیرعامل یک دهه است که کار خود را به بهترین شکل انجام می دهد اما نیازمند یک قانون هستیم.

وی یادآور شد: در بحث کارگران ساختمانی کلیات آن به تصویب رسید، موضوع معیشت نیز دغدغه مجلس است، همین در طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت که چند دقیقه پیش کلیات آن تصویب شد، دولت و مجلس توافق دارند که به سمتی بروند که شرکت های واسطه را حذف کنند و با ایجاد امنیت شغلی آن ها را تبدیل به قرارداد معین کنند تا بتوانند کارشان را انجام دهند.

قالیباف افزود: در کمیسیون زحمت بسیاری برای طرح تشکیل سازمان پدافند غیرعامل کشیده شده لذا این مسیر را پیش می بریم.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر