کد خبر: ۶۸۲۶۱
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۸
سردار جلالی مطرح کرد:
سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با صدور پیامی سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی را تسلیت گفت.
به گزارش پایداری ملی در این پیام آمده است:

در دومین سالگرد شهادت مردی هستیم که شهادتش به حق از سوی رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله امام خامنه ای عزیز «حادثه‌ای ملی و بین‌الملل اسلامی» بود. بزرگمردی که صدق، ایمان و اخلاصش، جوهره مکتبی شد که زندگی و شهادتش را پربرکت و تمام‌کننده حجت بر دوستداران و حتی دشمنانش ساخت.

کمتر کسی است که به مانند حاج قاسم سلیمانی، سیر و سلوک و اقداماتش مورد تعریف و تمجید دشمنانش نیز قرار گرفته باشد و بدون شک این عنایت حق تعالی است که دشمنانش نیز ناخودآگاه با گفتارشان بر حقانیت وی و کارهای کارستانش مهر تایید میزنند.

تقلیل شخصیت سردار سلیمانی به شخصیت اخلاقیِ صرف ظلم است

همه اینها گواهیست بر آنکه تقلیل شخصیت کامل سردار سلیمانی به شخصیت اخلاقیِ صرف ظلم و مانعی است برای شناخت و ترویج اصول عملی وی. شاید اگر حاج قاسم شهید نمی شد هیچگاه ابعاد پنهان شخصیتی وی و برکت وجودی اش آشکار نمی شد.شخصیتی که فرمانده عملیاتی جبهه مقاومت اسلامی در برابر استکبار بود.

تشییع تاریخی پیکر شهید سلیمانی خط بطلانی بر ترویج دو گانه دروغین «ملت و امت» بود

چنانچه آن تشییع پر شور، تاریخی و ماندگارش، خط بطلانی بر ترویج دوگانه دروغین «ملت و امت» بود. سلیمانی از جمله اسطوره هایی است که حیات معنوی، یادشان و مکتبی که از خود به یادگار می گذارند از حیات مادیشان بر برکت تر و برای دشمنانشان خطرناکتر است. به تعبیر مقام معظم رهبری «شهید» سلیمانی برای دشمنانش خطرناک‌تر از «سردار» سلیمانی است. 

دشمن از ترویج مکتب سلیمانی می‌ترسد

نمونه عینی آن را در برخورد حذفی مستکبران با ترویج نام، نشان و مکتب شهید سلیمانی در فضای مجازی می توان مشاهده کرد. واکنشی از جنس ترس. 

دشمن از ترویج مکتب سلیمانی می ترسد چرا که از ترویج عناصر بنیادین مکتب حاج قاسم که همانا ولایت‌پذیری، عقلانیت دینی و مقاومت اسلامی است هراس دارد. چون می‌داند تثبیت این بنیانهای فکری در روح و جان جامعه اسلامی، امت اسلام را در برابر توطئه استکبار روئین تر و شکست ناپذیر خواهد کرد. قاسم سلیمانی نماد امید و خودباوری ملت ایران و امت اسلامی است. 

بدون شک، برکات همین مکتب سلیمانی است که از شهادتش هر روز که می گذرد، منطقه برای آمریکا و ایادی‌اش منجلاب‌تر از دیروز می شود. یک روز از عراق بیرون رانده می شوند و روز دیگر از افغانستان با فضاحت تمام می‌گریزند.

اعتقاد عملی به ولایت فقیه، خدمت به مردم، مردم‌داری و مردم‌دوستی، اعتقاد راسخ به عدم جدایی دین از سیاست، فراجناحی بودن تنها بخشی از اصول عملی حاج قاسم است که به حق وی را شایسته عنوان «مالک اشتر انقلاب» کرده است.

دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، فرصتی است تا ضمن مرور دوباره مشی، مرام و سیر و سلوک این مرد بزرگ، این حقیقت را برای خود دوباره تکرار کنیم که این وعده صدق الهی است؛ و خداوند به کسانی که در راه اراده و اهداف او حرکت کنند، نصرت خواهد داد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: