۳۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۰
کد خبر: ۶۸۰۸۶
معاون امور استان ها سازمان پدافند غیرعامل کشور در نشستی با فرماندار و مسوولان شهرستان خوی بر لزوم رعایت الزامات پدافند شیمیایی و زیستی و رعایت پروتکل های بهداشتی در شهرهای مرزی و بخصوص شهرستان خوی تاکید کرد.

به گزارش پایداری ملی سردار رسول رحیمی، معاون امور استانهای سازمان پدافند غیرعامل کشور و رئیس کارگروه بازرسی و نظارت قرارگاه عملیاتی ستاد ملی کرونا در نشستی با فرماندار و مسوولان شهرستان خوی و بازدید از پایانه مرزی رازی به بررسی اقدامات صورت گرفته در راستای اجرای طرح شهید سلیمانی و پیشگیری از شیوع سویه جدید ویروس کرونا در شهرهای مرزی و بخصوص در شهرستان خوی پرداخت.

وی گفت: با توجه به حجم زیاد ورود و خروج مسافران خارجی از مرز رازی و شیوع سویه جدید ویروس کرونا باید دستورالعمل های پدافند غیرعامل و رعایت پروتکل های بهداشتی و واکسیناسیون بصورت دقیق اجرایی شود تا از بروز حوادث پیشگیری شود.

سردار رحیمی افزود: سویه جدید این بیماری بسیار خطرناک است و نباید ساده انگاری گردد به همین خاطر آگاه سازی مردم برای رعایت پروتکل های بهداشتی بسیار ضروری است.

رئیس کار گروه بازرسی و نظارت قرارگاه عملیاتی ستاد ملی کرونا همچنین تاکیدکرد: مرز رازی خوی به خاطر تردد مسافران خارجی می تواند دروازه ورود سویه جدید از کشورهای اروپایی به داخل کشور شود بنابراین ضمن کنترل شدید الزامات بهداشتی از همه ظرفیت ها و تربیون ها باید برای آگاه سازی مردم استفاده کرد و از همه ظرفیت های دستگاههای دولتی و نهادها و ادارات برای پیشگیری از ابتلای مردم بهره برد.

فرماندار خوی نیز در این نشست با بیان اینکه بیش از 86 درصد از مردم بالای سن 12 این شهرستان دز اول و 74 درصد دوز دوم را دریافت کرده اند و از زحمات شورای هماهنگی و کادردرمان و واکسیناسیون و تمام ادارات ونهادها که درامر پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا و واکسیناسیون مردم بودند تشکر و قدردانی کرد و گفت: در این راستا باید از کادر پزشکی و پرستاری، سپاه و بسیج و تمام دستگاههای اداری شهرستان و همچنین از همکاری مردم تشکر کنم که کاهش ابتلایان و مرگ و میر ها نشان می دهد در شهرستان اقدامات جدی انجام گرفته و نتیجه بخش بوده است.

حسین عباسی با اشاره به عبورو مرور های قانونی مرزی و تردد اتباع خارجی در مرز رازی گفت: برای پیگیری از سویه جدید بیماری کرونا باید همه دست بدست هم بدهیم و کنترل های بهداشتی درمرز رازی را افزایش دهیم و همچنین مردم را از خطرات این بیماری آگاه سازیم.

گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر