کد خبر: ۶۴۶۶۲
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۶
مدیرکل مدیریت بحران استان قم گفت: در حال حاضر زیرساخت‌های ایمنی شهرک‌های صنعتی متناسب با توسعه عمرانی آن نبوده است.
به گزارش پایداری ملی به نقل از قم نیوز، اروجی مدیرکل مدیریت بحران استان قم در خصوص موضوع آتش‌سوزی اخیر در شهرک صنعتی شکوهیه قم اظهار داشت: شهرک‌های صنعتی در سال‌های اخیر توسعه زیادی داشته است، اما در حال حاضر زیرساخت‌های ایمنی شهرک‌های صنعتی متناسب با توسعه عمرانی آن نبوده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان قم افزود: در این شهرک‌ها توسعه تأسیسات، بعداً اضافه‌شده است درحالی‌که باید واحدها ایمنی لازم را داشته باشد، در این راستا صنعت و معدن نیز باید فعال‌تر عمل کند.

وی تصریح کرد: این حادثه در حوزه بحران و بخشی در پدافند غیرعامل مورد بازدید قرارگرفته است و موضوع در دست بررسی است و تمامی عوامل مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

اروجی در مورد ابعاد حادثه اخیر عنوان کرد: در روز حادثه نیروهای آتش‌نشانی، اورژانس، سپاه، آب و فاضلاب و نیروی انتظامی درصحنه حضور یافتند و همه عوامل دست‌به‌دست هم دادند تا حادثه آتش‌سوزی اطفاء شد، این حادثه البته می‌توانست عمق بیشتری داشته باشد که با تلاش عوامل به‌خوبی مدیریت شد.

وی خاطرنشان کرد: کارخانه شیمیایی بیمه بوده و باید بر اساس ارزیابی‌ها، بیمه پرداخت شود، اما درمجموع برای جلوگیری از چنین حوادثی، نقاط ضعف و قوت شهرک‌های صنعتی در برابر حوادث احصاء می‌شود.

مدیرکل مدیریت بحران استان قم گفت: همچنین زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی در قم باید تقویت شود، در شهرک صنعتی، خودروی آتش‌نشانی و اورژانس فعال است اما به‌اندازه کافی نیست، اما باید پشتیبانی شوند.

وی با بیان اینکه این واحد تولید مواد شیمیایی، دارای سیستم اطفای حریق بود اما در حادثه این سیستم دچار انفجار شد، یادآور شد: به همین دلیل باید توسعه شهرک‌های صنعتی متناسب با ایمنی باشد، در حال حاضر هر شهرک صنعتی دارای خودروی آتش‌نشانی است که باید افزایش یابد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: