کد خبر: ۶۴۵۵۰
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۷
مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت، تازه ترین آمار واکسیناسیون کووید ۱۹ در کشور را اعلام کرد.
به گزارش پایداری ملی به نقل از مهر، روابط عمومی وزارت بهداشت اعلام کرد: تا کنون ۹۵۶ هزار و ۴۲۳ نفر دوز اول واکسن کرونا و ۲۱۸ هزار و ۶۳۱ نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده اند.

بر همین اساس، مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به یک میلیون و ۱۷۵ هزار و ۵۴ دوز رسید.

این در حالی است که فاز نخست واکسیناسیون در کشور که برای کادر بهداشت و درمان و مدافعان سلامت بود، به پایان رسیده و فاز دوم نیز از هفته گذشته با تزریق واکسن برای افراد بالای ۸۰ سال آغاز شده است.

ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، با عنوان این مطلب که در برخی استان‌ها واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال به ۶۰ درصد و بالاتر رسیده و تا پایان هفته عمده افراد بالای ۸۰ سال واکسینه خواهند شد، گفت: هفته آینده با شروع واکسیناسیون افراد بالای ۷۵ سال لکه گیری واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال هم انجام خواهد شد.

وی افزود: ما به کسانی که قبلاً در سیستم ما و به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه نموده اند از طریق پیامک یا تماس تلفنی واکسینه می‌کنیم. کسانی که به مراکز بهداشتی مراجعه نکرده باشند هم در صورت صحیح بودن شماره تماس، با آن‌ها تماس گرفته خواهد شد. (دسترسی ما به تلفن افراد به واسطه اطلاعات موجود در ثبت احوال می‌باشد.)

معاون کل وزارت بهداشت در خصوص باقیمانده افرادی که در شهرهای بزرگ به دلیل وضع اقتصادی و مالی به بخش خصوصی بوده، هفته آینده از طریق سامانه salamat.gov.ir اطلاعاتی مانند کد ملی، شماره تلفن و تاریخ تولد خود را ثبت نمایند تا ما با آنها تماس بگیریم و واکسن را تزریق خواهیم کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: