کد خبر: ۶۴۳۶۹
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۴
سردار غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه سپاه نماد قدرت و انسجام ملت ایران است تاکید کرد: سپاه یک دکترین نظامی در مسیر ارتقای بازدارندگی ایران اسلامی است.
به گزارش پایداری ملی، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پدافند غیرعامل کشور، سردار دکتر غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در پیامی به سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی، سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تبریک گفت.

متن پیام به شرح زیر است.

بسم الله الرحمن الرحیم

برادر بزرگوار و ارجمندم سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی

فرمانده محترم کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

با سلام و تحیات وافره

دوم اردیبهشت، سالگرد تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، یادآور تدبیر حکیمانه معمار کبیر انقلاب در بنیانگذاری نهادی انقلابی از جنس مردم و جان فدای مردم است.

سپاه پاسداران در همه سالیانی که از زمان تاسیس‌اش می‌گذرد همواره زنده و پویا در عرصه‌های مختلف حاضر شده است و هرجا صحبت از «نشدن‌ها» و «نمی‌شود‌ها» آمده، سینه سپر کرده و نشان داده که هرجا پای منافع نظام، انقلاب و مردم در میان بوده «باید بشود».

تشکیل سپاه و ظهور دو اتفاق مهم

تغییر معادلات مقاومت و ایستادگی در برابر مستکبرین و ایجاد و تقویت قدرت بازدارندگی کشور در برابر انواع تهدیدات، دو اتفاق مهم پس از تشکل سپاه است که مسلما اگر سپاه نبود هیچ گاه چنین تحولاتی فرصت ظهور نمی‌یافت. 

تشکیل سپاه نه فقط تشکیل یک نیرو در کنار سایر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، بلکه تشکیل یک دکترین دفاعی مبتنی بر قدرت بازدارندگی و پاسخ‌دهی سخت به متجاوزان بود.
سپاه نشان داد که مرز نمی‌شناسد و هرجا پای صیانت از اصول و آرمان‌های انقلاب در میان باشد در صحنه حضور موثر و راهبردی داشته و تاثیرگذار و تعیین کننده خواهد بود. 

سپاه نماد رویش‌های انقلاب اسلامی است

سپاه نماد رویش های انقلاب اسلامی است. رویشی از جنس تفکر و ایمان. سپاه نماد دلدادگی و ولایت پذیری است و ایمان داریم که بسیاری از ملت‌ها و دولت‌های جهان به این وفاداری و سرسپردگی به چشم حسرت می نگرند. 
بدون شک همین حسرت ها، منشا حسادت و کینه توزی دشمنان نظام و انقلاب است. چرا که می‌دانند تا زمانی که علم سپاه نیفتد به اسلام و انقلاب و ایران گزندی نخواهد رسید.

سپاه، دانش آموخته مکتب عاشوراست

سپاه، دانش آموخته مکتب عاشوراست و آزمون خود را در روح آزادی و آزادگی و زیر بار ظلم و ستم نرفتن به خوبی پشت سر گذاشته است. همین امر، سپاه را در ایستادگی و عدم مماشات در برابر مستکبران و جهان کفر، نه تنها به عنوان یک نیروی قهرمان و نماد انقلابی و ملی بلکه به الگویی برای همه آزادگان و آزاد اندیشان در جهان مبدل کرده است.  

سپاه نماد قدرت و انسجام ملت ایران 

ولایتمداری، کارآمدی در عرصه دفاعی نرم و سخت، به روز بودن، مسئولیت پذیری و مردمداری، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به نماد قدرت و انسجام ملت ایران تبدیل کرده است.
ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای عزیز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به ویژه سرداران شهید و عالی قدر سلیمانی و حجازی و همه شهدای سالهای دفاع مقدس، سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به محضر فرماندهی معظم کل قوا امام خامنه‌ای (مدظله العالی) و حضرتعالی و برادرانم در این نهاد انقلابی، ولایتمدار، عزت‌مند و ایثارگر تبریک و تهنیت عرض می‌کنم، مجاهدت‌ها و فداکاری‌هایتان را ارج می‌نهم و توفیقات روزافزونتان را ذیل توجهات حضرت، ولی عصر (عج) و تحت فرماندهی مدبرانه مقام معظم رهبری از خداوند متعال خواستارم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور

سرتیپ پاسدار غلامرضا جلالی

سردار جلالی: سپاه یک دکترین نظامی در مسیر ارتقای بازدارندگی ایران اسلامی است

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: