۲۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۵
کد خبر: ۶۱۹۰۹
مجری طرح نیروگاه اتمی بوشهر با اشاره به اجرای ۲ واحد نیروگاهی در بوشهر گفت: عملیات بتن‌ریزی راکتور جدید نیروگاه اتمی بوشهر رو به پایان است و برای تکمیل فازهای بعدی نیاز به تخصص در ۳۵ حرفه مهارتی است.
به گزارش پایداری ملی، مسعود نصوری صبح امروز در نشست با مدیرکل و کارشناسان آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر با بیان اینکه افرادی که در پروژه‌های نیروگاه اتمی فعالیت می‌کنند باید دارای گواهینامه مهارت فنی و حرفه‌ای باشند اظهار داشت: برای برگزاری سودمند دوره‌های آموزشی مورد نیاز نیروگاه اتمی کمبودهای کارگاه‌های آموزشی با کمک نیروگاه اتمی بوشهر تامین می‌شود و در اختیار آموزش فنی و حرفه‌ای قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه عملیات بتن‌ریزی راکتور نیروگاه  اتمی بوشهر  رو به پایان است بیان کرد: برای تکمیل فازهای بعدی ساخت نیروگاه اتمی نیاز به تخصص در 35 حرفه مهارتی است که تمام نیروهای مورد نیاز با همکاری پیمانکاران از نیروهای مهارت دیده آموزش فنی و حرفه‌ای استان تامین خواهد شد.

نصوری بر همکاری آموزش فنی و حرفه‌ای با شرکت روس اتم در زمینه تامین نیروی جوشکار مورد نیاز نیروگاه اتمی بوشهر تاکید کرد و گفت: برای ارتقای کیفیت آموزش‌های مهارتی ارائه شده مورد نیاز نیروگاه اتمی بوشهر گواهینامه مشترک پایان دوره مهارت آموختگان برای اشتغال در نیروگاه صادر شود.

مجری طرح نیروگاه اتمی بوشهر از اجرای شدن هر چه بهتر تفاهم‌نامه سازمان انرژی اتمی ایران با آموزش فنی و حرفه‌ای در بوشهر خبرداد و اظهار داشت: نیروگاه اتمی بوشهر با استفاده از تمامی ظرفیت‌های خود از اجرای هر چه بهتر آموزش‌های مهارتی در راستای اجرای تفاهم نامه همکاری با آموزش فنی و حرفه‌ای حمایت خواهد کرد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر نیز با بیان اینکه بیش از 60 درصد مهارت آموختگان حرفه‌های مهارتی مورد نیاز نیروگاه اتمی در پروژه‌های در حال ساخت نیروگاه مشغول به کار شده‌اند افزود: در راستای تامین نیروهای بومی در طرح‌های توسعه نیروگاه اتمی، برای احداث 2  راکتور جدید نیروگاه اتمی برای فنداسیون، سفت‌کاری و بهره‌برداری 19 رشته را  برای آموزش کارجویان ارائه شد که در طرح جدید این حرفه‌ها به 35 مهارت افزایش خواهد یافت.

عبدالمجید دراهکی با بیان اینکه استفاده از نیروهای مهارت آموخته فنی و حرفه‌ای هزینه کمتری برای  آموزش برای نیروگاه اتمی خواهد داشت اظهار کرد: استفاده از نیروی‌های  مهارت آموخته ماهر بومی در فازهای جدید نیروگاه اتمی بوشهر ضمن کاهش هزینه‌های جاری در پی‌برد اجرای طرح نیز مثمرثمر خواهد بود چون نیروی آموزش دیده بر اساس استانداردهای خود نیروگاه مهارت را فراگرفته است.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر