۲۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۳
کد خبر: ۶۱۹۰۳
سرلشکر باقری:
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: بی شک انتقام خون شهید عرصه علم و دانش بر اساس منطق عملیاتی جبهه انقلاب اسلامی در زمان و مکان مناسب از نظام استکبار گرفته خواهد شد.
به گزارش پایداری ملی به نقل از خبرگزاری مهر، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در حاشیه اعطای نشان درجه یک نصر از سوی فرمانده معظم کل قوا به خانواده شهید فخری زاده با بیان اینکه طی سالیان طولانی توفیق این را داشتیم در جریان تلاش ها و خدمات ارزنده و فعالیت های گرانسنگ تحقیقاتی و پژوهشی این شهید والامقام در جنبه های مختلف علمی و پژوهشی باشیم، تصریح کرد: شهید فخری زاده فردی کم‌نظیر از لحاظ علمی، اخلاقی، ایمانی و انقلابی بود و شهادت این دانشمند برجسته ضایعه ای دردناک برای جامعه علمی و نیروهای مسلح است.

وی افزود: ان‌شاءالله به برکت تلاش های خالصانه و بی ادعای این شهید والامقام، شاگردان و همکاران این شهید راه پر فروغ او را ادامه خواهند داد و سنگری را که این شهید در آن به تولید علم و دانش می پرداخت با همت و تلاش هرچه بیشتر حفظ خواهند کرد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با آرزوی علوّ درجات معنوی برای شهید فخری زاده گفت: تلاش های او موجب ترس و دلهره نظام سلطه و استکبار شد.

سرلشکر باقری، بی ادعایی، اخلاص، گمنامی و تلاش شبانه روزی در جهت حفظ و ارتقاء امنیت ایران اسلامی را از جمله ویژگی‌های بارز شهید فخری زاده دانست و توجه ویژه مقام معظم رهبری نسبت به این شهید والامقام را امری مهم و بسیار ویژه توصیف و خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری با اهدای نشان درجه یک نصر به این شهید والامقام به پاس خدمات و تلاش‌های ارزنده شهید در طول دوران پربرکت انقلاب اسلامی موافقت فرمودند.

وی، درجه یک نصر را ویژه محققین، پژوهشگران و شخصیت‌هایی برجسته ملی که جبهه دفاعی نظام اسلامی را پشتیبانی و حمایت می کنند عنوان کرد و افزود: براین اساس مقام معظم رهبری بالاترین رتبه آن را که نشان (درجه یک نصر) است برای این شهید والامقام که عمر با ارزشمند خود را در راستای پشتیبانی و حمایت از جبهه انقلاب اسلامی مبذول داشته اند در نظر گرفتند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، نشان اهدای نشان ارزنده نصر از سوی فرمانده معظم کل قوا و مقام معظم رهبری را مایه افتخار، سربلندی و عزت مستدام بیت معظم شهید فخری زاده برای تمام نسل ها دانست.

سرلشکر باقری با اشاره به اینکه از زمان شهادت دانشمند هسته ای و دفاعی کشور، دشمنان ملت ایران اسلامی خواب راحتی را تجربه نکرده و همواره در هراس، نگرانی و اضطراب به سر می برند، تاکید کرد: بی شک انتقام خون شهید عرصه علم و دانش بر اساس منطق عملیاتی جبهه انقلاب اسلامی در زمان و مکان مناسب از نظام استکبار گرفته خواهد شد و شیطان بزرگ آمریکا و رژیم صهیونیستی بدانند که تقاص این جنایت را پس خواهند داد.

وی در بیان اهمیت سازمان پژوهش و نوآوری های دفاعی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز، تصریح کرد: مراکز تحقیقاتی فراوانی در ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سایر نیروهای مسلح به کار و فعالیت مشغول اند اما سازمان تحت مدیریت شهید دکتر فخری زاده به عنوان یک مجموعه خاص و ویژه با تکنولوژی و فن آوری های دفاعی بالا با جمعی از محققین و دانشمندان، موجب خدمات شایان توجهی به نیروهای مسلح شده است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: بی تردید مسیر پر فروغی را که دانشمند شهید دکتر فخری زاده در پیش گرفته بود، با استحکام، دقت و سرعت هر چه بیشتر ای پیموده خواهد شد.
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر