۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۲
کد خبر: ۶۱۸۶۵
بانک مرکزی رژیم صهیونیستی تمام بانک‌های این رژیم را به حال آماده‌باش سایبری قرار داد و به آنها درباره وقوع حملاتی الکترونیکی که می‌تواند تمام بانک‌های اطلاعاتی‌شان را نابود کند، هشدار داد.
به گزارش پایداری ملی به نقل از تسنیم، روزنامه اقتصادی کالکسیت اعتراف کرد در حالی که بحران شیوع ویروس کرونا برای اولین بار باعث شد بسیاری از مردم به‌اجبار در خانه‌های خود فعالیت کنند و از داخل منازل خود سامانه بانکی خود را فعال کنند، حملات سایبری به کابوسی برای نهادهای امنیت شبکه تبدیل شده است.

در همین راستا بانک مرکزی رژیم صهیونیستی نیز دستور العمل جدیدی را به تمام بانک‌ها ابلاغ کرد و از آنها خواست دورکاری کارمندانش در چارچوب این پروتکل‌ها انجام شود.

این روزنامه عبری‌زبان در شماره امروز خود خبر داد، یک هفته بعد از حمله الکترونیکی به شرکت بیمه شیربیت بانک اسرائیل (بانک مرکزی رژیم صهیونیستی) دستور العملی را به تمام بانک‌ها و شرکت‌های کارتهای اعتباری ابلاغ کرد و به آنها دستور داد قواعد امنیت داده‌ها را در چارچوب فعالیت‌های دورکاری تدوین کنند.

در این دستور العمل از مدیران تمام بانک‌ها خواسته شده است شکل دورکاری و تماس کارمندانشان را با سیستم بانک مورد ارزیابی قرار دهند و دسترسی هریک از کارمندان را به سرور در محدوده مورد نیازش محدود کنند.

به‌نوشته کالکاسیت، مدیران بانک‌ها از وحشت بانک مرکزی متعجب شدند زیرا دستور العمل بانک این بار در 5 صفحه کامل بود امری که برخی از مسئولین را بر آن داشت اعلام کنند بانک مرکزی در واقع به‌دنبال توقف ارتباط از بیرون با سرویس‌های بانکی است.‎
گزارش خطا
ارسال نظرات
نام
ایمیل
نظر